28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2016 » Червень » 17 » Літня астрономічна школа: ми знову запалюємо зірки
10:04
Літня астрономічна школа: ми знову запалюємо зірки

Щороку Новопразький навчально-виховний комплекс збирає у своїх стінах учнів шкіл Кіровоградщини, які захоплюються зоряним небом. Ось і цього року учні шкіл Олександрійського та Знам’янського району взяли участь у роботі IV Літньої астрономічної школи. До них долучились вихованці таборів з денним перебуванням «Джерело» та «Ровесник» Новопразького НВК.

Учасники команд «Плутон», «Нептун», «Black Star», «Форсаж» захоплено вивчали зоряне небо, розташування та вигляд сузір’їв, запускали повітряного змія, створювали моделі ракет та космічних кораблів з підручних матеріалів. У напруженій боротьбі змагались юні знавці астрономії, шукаючи відповіді на запитання астрономічної вікторини «Таємниці зоряного неба». Переможцем стала команда «Нептун» (капітан В. Якубович).

Учасники астрошколи отримали нові знання про умови та особливості виникнення зірок, ознайомились із розташуванням сузір’їв поясу Зодіаку, вчилися розуміти взаємозв’язок між кольором зірок та їх температурою.

Отримані знання учні застосували під час пошукового квесту «Знайди своє сузір’я». Найспритнішою виявилась команда юних любителів астрономії «Плутон» (капітан М. Кісільов), адже необхідно було не тільки пройти дистанцію та зібрати зірки, треба було розв’язати астрономічні головоломки.

Учні Пантазіївської ЗШ І-ІІІ ступенів, Червонокам'янської ЗШ І-ІІІ ступенів та Новопразького НВК працювали над проектом «Парад планет», вивчали будову Сонячної системи, знайомились із характеристиками та особливостями кожної планети і на шкільному подвір’ї відтворили нашу домівку - Сонячну систему.

Крім того, кожному загону необхідно було відтворити фрагмент карти зоряного неба, ознайомитись з небесними тілами, що розташовані на ділянці неба, а потім діти самостійно зібрали величезну карту літнього зоряного неба із створених власноруч малюнків.

Із захопленням учні взяли участь у майстер-класі з лего-конструювання та робототехніки, завзято змагались у чемпіонаті з міні-футболу, проводили «астрономічний» флеш-моб.

Та найбільше учасників Літньої астрошколи захопила поїздка до м. Дніпра до Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.Макарова. Тут юні астрономи побували в унікальному музеї космічної техніки та стали учасниками Всеукраїнського фестивалю Best Robo Fest.

Команда учнів Новопразького НВК «Сузір’я» представляла проекти з використання робототехнічних пристроїв та отримала перемогу у номінації People’s Choice Award. Якубович Валерій, Марченко Назар, Наумов Іван та Шульженко Герман взяли участь у матчах роботів-сумоїстів.

Всі учасники астрошколи із захопленням спостерігали за змаганням квадрокоптерів, були учасниками різноманітних майстер-класів по програмуванню та робототехніці, технічних виставок робіт студентів Дніпропетровського національного університету.

Ця чудова поїздка стала можливою завдяки небайдужому ставленню та підтримці голови Олександрійської районної ради Ольги Анатоліївни Коріненко та фінансовій підтримці заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Коломійцева А.О., депутатів Олександрійської районної ради Замкової Л.М., Гончаренка М.С. та Журавльова В.В.

Завершення роботи IV Літньої Астрономічної школи відбулось навколо «Вогнища  дружби», де чудові номери художньої самодіяльності приготували учні Пантазіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Червонокам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новопразького НВК.

Літня астрономічна школа Кіровоградщини – це відпочинок і навчання, спілкування та комунікація, вміння самостійно знаходити рішення та смак перемоги, це підтримка обдарованих учнів, які мають стати майбутнім України.

Переглядів: 209 | Додав: rayrada | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0