28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2018 » Січень » 20 » Олександрійська ОДПІ інформує
07:34
Олександрійська ОДПІ інформує

До уваги фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування!

 

Відповідно до пункту 5 розділу ІV Інструкції №449 «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичним особам-підприємцям на загальній системі оподаткування НАВІТЬ ПРИ ВІДСУТНОСТІ ДОХОДУ нараховується мінімальний страховий внесок з ЄСВ за 2017 рік в сумі 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22%).

Таким чином, якщо протягом 2017 року фізичною особою - підприємцем на загальній системі не отримано дохід,  така особа має сплатити до 9 лютого 2018 року 8448 грн. ЄСВ (704 грн. х 12 місяців).

У разі несплати ЄСВ, нарахованого за календарний рік, до фізичних осіб - підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування, починаючи з 10 лютого застосовуються штрафні санкції у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Крім того, згідно зі статтею 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ФОП несуть адміністративну відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

 

Про зміну бюджетних рахунків

 

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та наказу Державної казначейської служби України від 12.01.2018 року №10 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» змінено реквізити окремих рахунків.

Нові рахунки вводяться в дію з 22 січня 2018 року.

У зв’язку з вищезазначеним Олександрійська ОДПІ повідомляє, що з 22 січня 2018 року змінилися рахунки для сплати єдиного податку платниками четвертої групи.

Інші бюджетні рахунки залишились без змін.

 

Податкова запрошує на семінар

 

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області запрошує платників податків на безкоштовний загальний семінар з юридичними особами та фізичними особами – підприємцями на тему: «Законодавчі зміни – 2018».

До участі запрошені представники Управління Пенсійного фонду у м.Олександрія та Олександрійському районі.

Час проведення: 29 січня 2018 року, 10 год. 00 хв. Місце проведення: районний будинок культури за адресою: вул. Діброви, 27.

Довідки за телефоном: 7-34-28.

 

Репетитори зобов’язані задекларувати доходи

 

Олександрійська ОДПІ нагадує вчителям та викладачам, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як фізичні особи – підприємці, про ОБОВ’ЯЗОК включити суму таких доходів до загальногорічного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи.

Зробити це слід до 1 травня 2018 року за місцем реєстрації декларанта.

Доходи від репетиторства відповідно до п.167.1 ПКУ оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5%.

Репетиторські послуги – це, зокрема, підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт.

Зауважуємо, що відповідну декларацію можна подати і в електронному вигляді. Відтак, кожен із декларантів має право отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні.

 

Центр обслуговування платників чекає на декларантів

 

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2018 року Центр обслуговування платників  Олександрійської ОДПІ працюватиме за подовженим режимом роботи (до 19.00 год). У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Декларування триває з 1 січня по 30 квітня. Обов’язковому декларуванню підлягають доходи, отримані протягом 2017 року від спадщини та дарування, іноземні та інвестиційні доходи, доходи одноосібників, від надання в оренду майна, здачу в найма житла, а також інші доходи, з яких протягом року не було утримано податок на доходи та військовий збір.

Сплатити визначені в декларації суми необхідно до 1 серпня 2018 року.

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 327 | Додав: lysak_ds | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0