28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2019 » Січень » 10 » Олександрійська ОДПІ інформує
15:41
Олександрійська ОДПІ інформує

Лікарські засоби та медвироби – тільки через касовий апарат

Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області рекомендує споживачам при купівлі ліків чи виробів медичного призначення перевіряти чи проведено операцію через реєстратор розрахункових операцій.

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Відповідно, абзац четвертий пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України, який зобов'язує використовувати реєстратори розрахункових операцій єдинників, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, доповнено словами «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення».

Крім того, відповідні зміни внесено до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». При цьому зазначено, що вироби медичного призначення (медичні вироби) – це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та/або забезпечення таких процесів.

Враховуючи вищезазначене, з 1 січня 2019 року фізичні особи підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обсягу доходу.

 

Стартувала кампанія декларування – 2019

З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2018 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:

- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік (граничний термін – 30.04.2019) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;

- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність (отримання спадщини або майна за договорами дарування; доходи «одноосібників»; доходи від надання в оренду нерухомості);

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством (прощення банківською установою боргу за отриманими кредитами; інвестиційні доходи – від продажу корпоративних прав, цінних паперів тощо).

Куди подати декларацію про доходи за 2018 рік?

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом п. 45.1 ст. 45 ПКУ передбачено, що платник податків - фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. 

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Таким чином, декларація про майновий стан і доходи за підсумками минулого року подається громадянами, які мають податкову адресу: м.Олександрія та Олександрійського району, до Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області за адресою: м.Олександрія, вул. Святомиколаївська, 17, Центр обслуговування платників Олександрійської ДПІ (вікна 1 та 2).

Безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації можна отримати в кімнаті №2 та №206 Олександрійського управління, а також за телефонами: (05235) 7-34-28, 7-30-29.

Для комфортного звітування громадян протягом січня - квітня 2019 року Центр обслуговування платників Олександрійської ДПІ працюватиме за подовженим режимом роботи (до 19.00 год).

У який спосіб можна подати декларацію про доходи?

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто платником або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення за 5 днів до закінчення граничного подання та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку.

Громадяни також можуть відзвітувати про минулорічні доходи, надіславши електронною поштою заповнену декларацію про майновий стан і доходи. Але для цього необхідно мати електронний цифровий підпис.

Фізособа - платник податків може в електронному вигляді сформувати запит та отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Допоможе в цьому електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

У відкритій частині Електронного кабінету платника можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можна подати декларацію в електронному вигляді.

 

З нового року змінилися деякі рахунки для сплати податків і зборів

З 3 січня 2019 року Державною казначейською службою України відкриті нові рахунки для перерахування та сплати окремих податків і зборів.

Зокрема, відкриті рахунки для зарахування надходжень до створених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) згідно із переліком видів надходжень та рівнів бюджетів.

При цьому рахунки, які були відкриті для сіл та селищ, що вже увійшли до складу об’єднаних територіальних громад, з 3 січня 2019 року закриті.

Таким чином, з 3 січня 2019 року:

- відкриті рахунки по Новопразькій селищній ОТГ, відповідно закриті рахунки по сільських (селищних) радах, що увійшли до складу Новопразької ОТГ (Шарівська сільська рада, Новопразька селищна рада, с. Пантазіївка Знам’янського району).

- відкриті рахунки по Попельнастівській сільській ОТГ, відповідно закриті рахунки по сільських радах, що увійшли до складу Попельнастівської ОТГ (Попельнастівська, Долинська, Травневська сільські ради).

- відкриті рахунки по Приютівській селищній ОТГ, відповідно закриті рахунки по сільських (селищних) радах, що увійшли до складу Приютівської ОТГ (Войнівська , Головківська, Ізмайлівська, Костянтинівська сільські ради, Приютівська селищна рада, Протопопівська сільська рада).

Також змінено рахунок для сплати військового збору, що сплачується за підсумками звітного року фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування та іншими фізичними особами за результатами річного декларування (отримувачами спадщини, майна за договорами дарування, одноосібниками, орендодавцями тощо).

З новими бюджетними рахунками для обліку доходів можна ознайомитись за посиланням http://kr.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ або у кімнаті №3 Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Без змін залишились рахунки для зарахування надходжень по м.Олександрія, с-щу Олександрійському, с-щу Пантаївка, с. Звенигородка, а також наступних сільських рад Олександрійського району: Андріївській СР, Бандурівській СР, Дівочепільській СР, Добронадіївській СР, Новоселівській СР, Косівській СР, Куколівській СР, Лікарівській СР, Михайлівській СР, Недогарській СР, Олександрівській СР, Світлопільській СР, Ульянівській СР, Червонокам’янській СР, Щасливській СР.

Рахунки для сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ) не змінилися.

Для правильного зарахування коштів варто звернути увагу на правильне заповнення рядка «Призначення платежу»:

*;101;код;назва платника + назва податку

Оподаткування фізичних осіб – підприємців в 2019 році

 

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 12 | Додав: lysak_ds | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0