28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2019 » Серпень » 23 » Олександрійська ОДПІ інформує
07:04
Олександрійська ОДПІ інформує

Надходження єдиного соцвнеску в Олександрії

Впродовж січня – липня 2019 року платниками Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області мобілізовано до бюджету 596,8 млн.грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), з яких 86,1 млн грн - у липні. Таким чином, минулорічні показники по Олександрійському управлінню перевищено на 90,9 млн.грн. Безпосередньо платниками Олександрії та Олександрійського району сплачено 240,9 млн грн ЄСВ.

«Єдиний внесок автоматично розподіляється і перераховується Державною казначейською службою України до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. Цим самим забезпечується основа фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам. Додатковою базою для збільшення таких надходжень, без зростання навантаження на громадян і бізнес, є виявлення прихованих трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах», - коментує начальник Олександрійського управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області Альона Тітекіна.

Разом з цим, громадяни виявляють бажання брати участь у добровільній сплаті єдиного соцвнеску.

Нагадуємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює онлайн-сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску тощо. Для отримання інформації з Реєстру досить знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

 

Земельний податок для громадян

Наразі гаряча пора для громадян, які є власниками земельних ділянок або землекористувачами - добігає кінця законодавчо встановлений термін сплати земельного податку за 2019 рік.

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Звертаємо увагу громадян - платників цього податку на те, що вони мають змогу звірити площу земельної ділянки, уточнити  суму податкового зобов’язання звернувшись до сільських та селищних рад у районах, за місцем знаходження земельної  ділянки, або до кімнати №206 Олександрійського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області, та сплатити податок за 2019 рік через банківські установи або каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків та зборів.

Граничний термін сплати земельного податку  фізичними особами  - 26 серпня поточного року.

За несвоєчасну сплату громадяни притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів - 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;  при затримці більше 30 календарних днів - 20 відсотків.

Разом з тим, на суму не сплаченого податкового зобов’язання з плати за землю, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

 

На армію – більше 49 млн грн від платників Олександрійського управління

За підсумками січня - липня 2019 року платниками Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області сплачено до Державного бюджету 49,3 млн грн військового збору. В порівнянні з відповідним періодом минулого року українські збройні сили отримали більше на 8,8 млн грн або на 21,6 відсотка.

Зокрема, платниками м.Олександрія сплачено 13,4 млн грн військового збору (на 3,0 млн грн. більше проти відповідного періоду 2018 року, або 129,1%), Олександрійського району відповідно 5,1 млн грн (на 321  тис. грн більше проти відповідного періоду 2018 року, або 106,7%).

Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти. Ставка податку - 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід). Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

 

За 7 місяців суб’єкти господарювання Олександрійського управління сплатили 15 млн грн акцизного податку

Впродовж січня-липня поточного року від платників Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області до місцевих бюджетів надійшло майже 15 млн грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 103,5% до прогнозного показника і 105,7% до відповідного періоду минулого року.

За результатами контрольно-перевірочної роботи, спрямованої на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 166 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 18 млн 315,6 тис. гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 510 тис. грн, тютюновими виробами – 153 тис. грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 410 тис. грн; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 60 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 51 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів немаркованих марками акцизного податку - 34 тис. грн; за зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв – 85 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 17 тис. грн; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 34 тис. грн; порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах (здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального) – 16 млн 961,6 тис. грн; за неподання (несвоєчасне подання) звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв – 68 тис. гривень.

На підставі матеріалів, отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 482,8 тис. грн фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

- Головного управління національної поліції в Кіровоградській області – 448,8 тис. грн;

- Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області – 34 тис. гривень.

Загалом за січень-липень 2019 року Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області платникам податків видано 2469 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1428 ліцензій, тютюнових виробів – 1041. За вказаний період анульовано - 298 ліцензій та призупинено 131.

Також, анульовано дію 24 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

 

За яких причин може бути відхилена Заява про приєднання до договору для подання електронної податкової звітності

Згідно п.1 розд.ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – Наказ № 557) юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу суб’єкта електронного документообігу з дати укладення Договору про визнання електронних документів (далі - Договір), шляхом приєднання до нього на підставі Заяви про приєднання до Договору, яка направляється протягом операційного дня у визначеному форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку до контролюючого органу за основним місцем обліку платника.

Усі реквізити Заяви про приєднання до Договору обов’язкові для заповнення (п. 2 розд. ІІІ Наказ № 557).

При заповненні реквізитів Заяви про приєднання до Договору зазначається:

- дата та номер Заяви про приєднання до Договору;

- дата та номер Договору – реквізити Договору, який оприлюднено відповідно п.3 Наказу №557 (від 30.11.2017 № 1126001);

- код за ЄДРПОУ для юридичних осіб/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта, найменування (або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) для фізичних осіб;

- в полі «в особі» - прізвище, ім’я та по батькові (далі – ПІБ) керівника (для фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) – його ПІБ);

При заповненні реквізитів Заяви про приєднання до Договору, зокрема, зазначається:

 - в полі «що діє на підставі»:

для юридичних осіб – вид установчого документу (статут підприємства або інший установчий документ), відомості про яких включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) (обов’язково із зазначенням дати внесення);

для фізичних осіб – підприємців – «зареєстрований як фізична особа – підприємець, про що містяться відомості в ЄДР» (обов’язково із зазначенням дати внесення);

для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – закон, на підставі якого особа здійснює незалежну професійну діяльність, про що внесено запис до відповідного реєстру (обов’язково із зазначенням дати);

- в полі «код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу» - код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу, Договір якого визначений Наказом № 557, та розміщений на субсайті офіційного веб-порталу ДФС (39481571 Олександрійська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Кіровоградській області);

- в полі «за адресою» – адреса субсайтів офіційного веб-порталу ДФС, за якою оприлюднено Договір про визнання електронних документів (https://cabinet.sfs.gov.ua/contract);

- в полі «е-mail Автора» - поштова скринька платника, яка використовується платником для листування з контролюючими органами та повідомляється шляхом внесення адреси електронної пошти до облікових даних автора (така поштова скринька обов’язково має співпадати з поштовою скринькою, яка зазначалася платником в органах держреєстрації під час реєстрації суб’єкта господарювання).

Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що обробка Заяв про приєднання до договорів про визнання електронних документів платника,  а також обробка Заяв про припинення дії договорів про  визнання електронних документів платника здійснюється виключно спеціалістами ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Спеціалісти Олександрійської ДПІ Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області можуть допомогти платникам податків виключно у з’ясуванні причини відхилення поданої Заяви про приєднання до договорів про визнання електронних документів платника (телефон 7-16-03, 7-34-28).

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 11 | Додав: lysak_ds | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0