28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2012 » Грудень » 26 » Прийнято районний бюджет на 2013 рік
12:26
Прийнято районний бюджет на 2013 рік

21 грудня відбулася вісімнадцята сесія Олександрійської районної ради під час якої розглянуто 18 питань порядку денного. Першим  - депутати припинили повноваження депутата районної ради Сергія Кузьменка у зв’язку з його обранням до Верховної Ради України. Далі про  проект програми економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2013 рік та програму розвитку малого  і середнього підприємництва  в районі  доповіла   заступник начальника управління економіки  та розвитку інфраструктури  районної державної адміністрації Ірина Кравчук. Вона детально зупинилася на документах, що внесені на розгляд депутатів. Що стосується плану соціально - економічного розвитку, то варто назвати  кілька напрямків, що планується втілити у життя. Наприклад, задля зміцнення матеріально – технічної  бази закладів гуманітарної сфери  у наступному році планується розпочати будівництво нового приміщення Новопразького дошкільного навчального  закладу «Рукавичка». Буде продовжена практика облаштування ігрових та спортивних майданчиків, забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами, оснащення санітарним автотранспортом лікувально-профілактичних закладів первинної ланки.  Важливо, що і надалі триватиме газифікація населених пунктів району. У той же час ще два навчальних заклади -  у с. Головківка та с. Ясинуватка - планується перевести на альтернативне паливо – пілети, як більш економічне для бюджетної сфери. Що стосується розвитку промисловості, то усі інвестиційні проекти, що були започатковані у 2012 році, будуть завершені у році наступному.  

Загалом, програма  містить 27 сторінок друкованого тексту та поділена тематично  за такими розділами: мета та першочергові завдання Програми, основні напрямки економічного розвитку, модернізація інфраструктури, підвищення стандартів життя населення, поліпшення бізнес – клімату й залучення інвестицій, механізм   реалізації  та контроль  за виконанням програми.

П’ять проектів рішень на розгляд депутатського корпусу внесла заступник голови райдержадміністрації Тамара Сакара. Доповідаючи, зокрема, про програму  розвитку театрального мистецтва в Олександрійському районі на період до 2015 року, Тамара Вікторівна наголосила, що  її метою  є створення умов для подальшого розвитку театрального мистецтва в районі, спрямованого на формування і задоволення творчих потреб та інтересів громадян, задоволення естетичних запитів глядачів різноманітними видами театрального продукту. Тим більше, коли аматорський театральний рух на Олександрійщині має  давні, перевірені часом традиції. Нині в Олександрійському районі в сільських та районному будинках культури діє 37 театральних колективів, в яких задіяні 349 осіб, повідомила Тамара Вікторівна. Три колективи мають звання «народний» - це народний аматорський театральний колектив Олександрійського районного будинку культури (режисер Ольга Косогоренко), народний аматорський театральний колектив Червонокам’янського СБК (режисер Наталія Зозулінська), народний аматорський колектив Олександрівського СБК (режисер Валентина Жовтоножко). За словами  профільного заступника, розвиток театрального мистецтва та аматорських театральних колективів району буде здійснюватися шляхом покращення їхньої  матеріально – технічної бази, постановок нових прем’єрних вистав різних жанрів, участь професійних  та аматорських театральних колективів у  всеукраїнських та відкритих театральних фестивалях (конкурсах). Прогнозований обсяг коштів, що планується залучити для фінансування заходів програми за рахунок визначених  джерел фінансування, передбачається у сумі 107,4 тис. гривень.

  Загалом, виконання програми до 2015 року дасть змогу забезпечити доступність усіх видів  театрального мистецтва широким верствам населення та гостям району; покращити роботу театральних колективів району, зазначила Тамара Сакара.

Своїм рішенням  депутати внесли зміни до Програми розвитку земельних відносин у районі на 2007 – 2015 роки, з основних напрямків якої доповів начальник управління Держземагентства  в Олександрійському районі Олександр Крюков. Зокрема, програма визначає перелік заходів щодо  розроблення схем землеустрою  і техніко – економічних обґрунтувань використання та охорони  земель адміністративно – територіальних утворень, а також проектів землеустрою, що забезпечують еколого – економічне  обґрунтування сівозмін та  впорядкування угідь. Все це необхідно для  забезпечення відповідального ставлення до використання  земель та збереження їхньої родючості, зазначив доповідач. Він також нагадав, що на державному рівні  внесено зміни до Кодексу України  про адміністративні правопорушення, відповідно до яких суттєво підвищено суми штрафів за відхилення  чи використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених  у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого – економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Важливо, що фінансування згаданих заходів передбачається за власні кошти землекористувачів та землевласників.

            Програмою також  передбачено встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

З наступних двох питань порядку денного доповіла начальник  фінансового управління РДА Ірина Левченко.  Заслухавши її інформацію, депутати внесли зміни до районного бюджету на 2012 рік та схвалили  районний бюджет на 2013 рік.  Того дня народні обранці розглянули  виконання Програми  поводження з твердими побутовими відходами, яка діяла на території району з 2006 по 2011 роки. Як наголосив доповідач – начальник    відділу регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства районної державної адміністрації  Юрій Касьяненко, зазначена програма була розроблена з метою поліпшення якості житлово – комунальних послуг в частині видалення побутових відходів з одночасним зниженням нераціональних втрат. За його словами, у 79  населених пунктах району щороку утворюється 17 тисяч куб. метрів твердих побутових відходів. На даний час на 32 звалищах накопичилося понад 20 тис. тонн промислових і побутових відходів. Великою проблемою є періодичне виникнення стихійних сміттєзвалищ, які формуються, як правило, у  лісосмугах, приватному житловому секторі. Кожною з 26  сільських і селищних рад прийнято рішення про відведення земельних ділянок  для складування твердих побутових відходів з подальшим їх вивезенням на діюче сміттєзвалище, затверджено  правила благоустрою та схеми санітарної очистки населених пунктів.  Юрій Юхимович також зазначив, що з метою формування заходів загальнодержавної програми поводження  з відходами в Україні, Олександрійська райдержадміністрація у визначений термін – до грудня 2011 року надала відповідні пропозиції для включення їх до зазначеної Програми. Заслухавши інформацію, депутати прийняли її до відома, а також схвалили низку інших організаційних питань.

Розглянувши всі питання порядку денного, депутати завершили свою роботу. Вів сесію голова районної ради Михайло Бойко. Наприкінці  пленарного засідання він  разом з головою райдержадміністрації Віталієм Згамою відзначили   двох посадових осіб місцевого самоврядування    Олександрійщини з нагоди їхнього професійного свята, яке урочисто відзначалося в районі 7 грудня. Отже, з нагоди Дня місцевого самоврядування  та за високий професіоналізм у роботі нагрудний знак  і Почесну грамоту   Олександрійської райдержадміністрації та районної ради   вручено Пролетарському сільському голові Надії Прокопівні Ковтонюк, а  секретарю Шарівської сільської ради Ларисі Станіславівні Назаровій  оголошено подяку Кіровоградської обласної ради. Депутати,  сільські і селищні голови, що брали участь у роботі сесії,  привітали колег  щирими оплесками.

         Треба також зазначити, що пленарному засіданню передувала робота депутатських комісій, під час якої депутати детально ознайомилися з проектами рішень,  що були внесені на розгляд сесії. Провів засідання  голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації  Павло Фесюк.

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 1155 | Додав: makarenko_sd | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0