28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2011 » Грудень » 31 » У новий рік з новим бюджетом
11:02
У новий рік з новим бюджетом

29 грудня відбулася одинадцята сесія Олександрійської  районної ради, порядок денний якої містив 12 питань. Найголовнішими серед них були – «Про програму економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2012 рік» - з розгляду цього питання депутати й розпочали свою роботу -  та «Про районний бюджет на 2012 році».

Доповідаючи  про першочергові завдання економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2012 рік, начальник управління економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації  Любов Федоренко наголосила, що районна влада і надалі ставить перед собою завдання  створювати умови для утвердження конкурентоспроможності аграрного сектора, зміцнення промислового потенціалу та збільшення виробництва конкурентоспроможної продукції, підвищення рівня доходів населення та його зайнятості, підтримки  малого і середнього бізнесу, створення сприятливого інвестиційного клімату.  Серед пріоритетів діяльності влади залишаються також покращення якості  послуг мешканцям району у сфері пасажирських перевезень, забезпечення соціальної спрямованості економічного зростання, підвищення стандартів життя населення. А це,  зокрема,  передбачає:

- підвищення якості і доступності медичних послуг;

- підвищення якості освіти та удосконалення системи управління освітою;

- підтримку  сімей та молоді;

- розвиток культури та фізичної  культури і спорту.

За словами Любові Іванівни, проект програми економічного і соціального розвитку на 2012 рік тісно переплітається з довгостроковою програмою розвитку району «Центральний регіон-2015. Будуймо Олександрійщину разом», але ці програми не заміняють одна одну.

Як зазначила доповідачка, механізм реалізації Програми буде забезпечено за рахунок: виконання завдань, основних показників розвитку, інвестиційних та соціальних проектів районної програми «Центральний регіон-2015. Будуймо Олександрійщину разом» - (в 2011 році з 71 проекту виконано - 66; протягом 2012 року передбачається продовження виконання 4 інвестиційних та 43 соціальних проектів); а також за рахунок виконання діючих районних цільових програм, відповідних програм розвитку територій району на 2012 рік, угод про соціальне партнерство.

Заслухавши коротку презентацію проекту програми економічного і соціального розвитку району на 2012 рік, депутати прийняли її у запропонованій редакції.

З  докладною інформацією про доходи і видатки районного бюджету на 2012 рік перед депутатами виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Ірина Левченко. Вона зазначила, що  загальний обсяг доходів районного бюджету 2012 року і загальний обсяг його видатків сплановано у сумі 112 млн. 748 тис. 200 гривень.  Сума дотації  вирівнювання сільським, селищним бюджетам визначена на рівні 4 млн. 68 тис. 400 гривень. Важливою складовою майбутнього бюджету є те, наголосила Ірина Вікторівна, що до спеціального фонду сільських, селищних бюджетів очікується субвенція з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах  у сумі 737  тис. 800 грн. «Цифра хоч і не велика, проте почин у ремонті доріг буде», - зазначив голова планово-бюджетної депутатської комісії Дмитро Фесюк і запропонував кошти з державного бюджету не розпорошувати на усі сільські ради, а кожен рік планомірно і по черзі ремонтувати дороги лише однієї чи двох територій. Над цією пропозицією депутати зголосилися попрацювати для визначення остаточного рішення.   Повертаючись до теми районного бюджету, слід також зазначити, що ним в обов’язковому порядку передбачено і перелік захищених статей видатків загального фонду. Це насамперед:

- оплата праці працівників бюджетних установ;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

- забезпечення продуктами харчування;

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв;

- поточні трансферти населенню;

- поточні трансферти місцевим бюджетам.

Уважно ознайомившись з проектом районного бюджету на наступний рік, депутати схвалили його без змін і доповнень, а також іншим рішенням внесли зміни до районного бюджету на 2011 рік.

Далі виступила голова депутатської комісії з соціально – культурних питань О. Анісімова – Шило. Вона зачитала звернення до начальника Головного пасажирського управління Укрзалізниці О. Іванька від  Олександрійської районної ради шостого скликання, яка висловлює прохання розглянути можливість відновлення руху електропотягів «Олександрія - Вознесенськ» та «Олександрія - Знам’янка», що відмінені  рішенням Укрзалізниці з 1 листопада 2011 року,

«Відміна руху зазначених електропоїздів створила значні незручності населенню нашого району,- йдеться у листі. – Передусім страждають малозабезпечені верстви населення, адже саме цей вид транспорту є доступним не лише для пільговиків, студентів, а й для громади, які щоденно їздять ним на роботу, у тому числі й для працівників колії Вашого підприємства. Особливо ці незручності торкнулися хворих, що змушені їхати до обласних медичних закладів міста Кіровограда».

Ольга Іванівна додала, що за даними управління праці та соціального захисту населення Олександрійської районної державної адміністрації в середньому за місяць зазначеними електропоїздами користувалися 790 громадян лише пільгових категорій, за перевезення яких у 2011 році заборгованість з компенсаційних виплат відсутня.

Після деякої дискусії стосовно того, чи погодиться Укрзалізниця відновлювати збитковий для себе маршрут, депутати одноголосно підтримали запропоноване звернення. 

Того дня  сесією Олександрійської районної ради також прийнято цільову соціальну Програму розвитку фізичної культури і спорту в Олександрійському районі на 2012-2016 роки, Програму загальнорайонних заходів та ряд інших рішень.

Розглянувши усі питання порядку денного, одинадцята сесія Олександрійської районної ради, яку вів голова ради Михайло Бойко,  завершила свою роботу.

Переглядів: 758 | Додав: makarenko_sd | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0