28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2011 » Грудень » 7 » Вічно пам’ятаємо
10:15
Вічно пам’ятаємо

Минулого тижня в районі відбулася ще одна світла подія, яка стала свідченням подвигу нашого народу у Великій Вітчизняній війні. В урочистій обстановці на приміщенні Користівської загальноосвітньої школи було відкрито меморіальну дошку, котра увічнює пам’ять воїнів-визволителів 32-го гвардійського стрілецького корпусу уславленого генерала-майора О.Родимцева, які звільняли у грудні 1943 року від фашистського поневолення станцію Користівка і навколишні села.

Бойовий шлях частин та з’єднань корпусу проходив через пекло Сталінградської битви, Прохорівського поля, Курської дуги, Харків, Полтаву, Олександрійщину, Знам’янку, Кіровоград, Львів, Сандомир і аж до самого Берліну. Звільняли станцію Користівка, Протопопівку, Оліївку, Морозівку та ряд інших населених пунктів району 13-та гвардійська Полтавська Ордена Леніна, двічі Червонопрапорна, Суворова ІІ ст., та Кутузова ІІ ст., стрілецька дивізія (яка, до речі, знаходиться до цього часу у складі Збройних Сил України) та 95-та гвардійська Полтавська, орденів Леніна, Червоного Прапора, Богдана Хмельницького ІІ ст. стрілецька дивізія. Вже тоді ці з’єднання Червоної Армії були овіяні військовою славою, а сам 38-річний командир корпусу генерал Родимцев був живою легендою Сталінградської битви.

Віддаючи шану бійцям та командирам-визволителям нашого краю, з метою увічнення подвигу нашого народу напередодні 68-ї річниці звільнення ряду населених пунктів, що прилягають до станції Користівка, і було встановлено та відкрито меморіальну дошку. В урочистостях з цієї нагоди взяли участь голова районної ради Михайло Бойко, голова ради районної організації ветеранів Олександр Голуб, Приютівський селищний голова Сергій Дюков, учасник бойових дій, ветеран війни Іван Калієвський, вчителі та учні Користівської школи, представники громадської селища. Право відкрити меморіальну дошку було надано М.Бойку та О.Голубу. Ця подія в черговий раз засвідчила, що ми вічно пам’ятаємо, якою ціною дісталася нам Перемога, про що пам’ятатимуть і прийдешні покоління.Переглядів: 805 | Додав: makarenko_sd | Рейтинг: 5.0/2
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0