28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2013 » Травень » 20 » 21-а сесія Олександрійської районної ради
12:16
21-а сесія Олександрійської районної ради

17 травня відбулася 21 сесія Олександрійської районної ради, на порядку денному якої було тринадцять питань. Здебільшого стосувалися вони виконання різноманітних соціально важливих програм, що затверджені районною радою і діють упродовж не одного року. З блоком таких питань перед депутатами виступила заступник голови райдержадміністрації Тамара Сакара. Зокрема, інформуючи про виконання програми зайнятості в Олександрійському районі, Тамара Вікторівна підкреслила, що за 2012 рік послугами центру зайнятості скористалися більше 1905 незайнятих громадян району. За сприяння служби 597 незайнятих трудовою діяльністю осіб отримали роботу. 494 особи були охоплені профнавчанням, як наслідок – програмний показник щодо направлення на професійне навчання виконано торік на 114,2%. До іншого виду зайнятості – оплачуваних громадських робіт, упродовж минулого року залучено 321 безробітного району. На фінансування громадських робіт витрачено 306,8 тис. гривень з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 28,5 тис. гривень – з бюджету району. Окремо на підприємствах і в організаціях бронювалися робочі місця для працевлаштування соціально незахищених категорій населення. Торік допомогу у працевлаштуванні отримали 83 соціально незахищених особи, у тому числі на заброньовані робочі місця - 21 особа.

Особливу увагу служба зайнятості приділяє питанню надання соціальних послуг громадянам з обмеженими фізичними можливостями, їхній професійній реабілітації та зайнятості. Протягом 2012 року на обліку в службі зайнятості перебувало 24 особи з обмеженими фізичними можливостями. У результаті - роботу знайдено для шести осіб, на профпідготовку направлено 2 особи, до участі в оплачуваних громадських роботах задіяна одна особа.

У звітному періоді матеріальну допомогу з безробіття отримали понад 767 осіб, зазначила Тамара Сакара. Інформацію про хід виконання Програми зайнятості населення Олександрійського району на 2012 -2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 21 лютого 2012 року №145, депутати взяли до відома.

Наступний проект рішення стосувався виконання районної комплексної програми соціального захисту населення. У своїй інформації Тамара Вікторівна детально зупинилася на завданнях програми та основних її розділах, наголосивши, що у рамках Програми на території району реалізується державна політика, спрямована на поліпшення соціального захисту та обслуговування населення. Задля цього програма діє за напрямками: соціальний захист ветеранів війни і праці; соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями; соціальна підтримка мало захищених верств населення району; соціальний захист постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Заслухавши інформацію, депутати прийняли її до відома, а також внесли деякі зміни до програми та затвердили її у новій редакції. Районній державній адміністрації доручено забезпечити виконання даної Програми у повному обсязі.

Ще одна, на перший погляд, надзвичайно важлива Програма діяла в районі з 2002 по 2012 роки, бо стосувалася забезпечення житлом молодих сімей Олександрійщини. Та як з’ясувалося в результаті вивчення її дієвості, Програма не виправдала своєї мети. Тамара Вікторівна підкреслила, що протягом дії Програми відділом у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації проводилося інформування населення про діяльність регіонального відділення Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Допомагали у цьому і сільські та селищні голови, натомість серед молодих сімей, які потребують поліпшення житлових умов, не виявилося бажаючих скористатися умовами довготермінових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла. Навпаки, молоді  та багатодітні сім’ї зверталися з проханням спростити механізм надання кредитів для придбання житла, яке є у продажу на відповідних територіях. Не маючи можливості скористатися умовами кредитування, будівництво житла проводили за рахунок власних коштів. Молоді спеціалісти та їхні сім’ї при потребі та за наявних можливостей забезпечувалися житлом за сприянням органів місцевого самоврядування та господарств, в яких працюють. Інформацію про виконання зазначеної програми депутати також взяли до відома.

Далі сесія внесла доповнення до районної програми забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на період до 2015 року; заслухала інформацію про хід виконання Програми реформування та розвитку житлово–комунального господарства Олександрійського району на 2010-2014 роки та затвердила програму розроблення містобудівної документації населених пунктів на території Олександрійського району на 2013-2014 роки.

Розлогий звіт про виконання програми профілактики правопорушень та поліпшення охорони громадського порядку в Олександрійському районі на 2011–2012 роки надав депутатському корпусу начальник районного відділу міліції Василь Титаренко. Оперуючи цифрами і фактами, Василь Петрович детально охарактеризував криміногенну ситуацію, надав статистику щодо реєстрації тяжких та особливо тяжких злочинів, підкресливши, що їхню частку в структурі злочинності загально кримінальної спрямованості вдалося деякою мірою зменшити. А це є неабияким критерієм оцінки роботи правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування. Інформацію Василя Петровича Титаренка депутати взяли до відома, схваливши відповідне рішення сесії.

Про виконання районного бюджету за І квартал 2013 року доповіла присутнім начальник фінансового управління Ірина Левченко. Вона зазначила, що у першому кварталі п.р. районний бюджет виконаний:

- по доходах у сумі 31651 тис. гривень, у тому числі по загальному фонду 30561 тис. гривень, по спеціальному фонду – 1090 тис. грн.;

- по видатках у сумі 33394,8 тис. грн., у тому числі по загальному фонду - 32085 тис. грн., по спеціальному фонду – 1309, 5 тис. грн.

Заслухавши інформацію депутати схвалили запропонований проект рішення. Вони також внесли зміни у районний бюджет на 2013 рік, затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, про що доповіла заступник начальника управління Держземагентства в Олександрійському районі Олена Локтіонова, припинили дії договору оренди нежитлового приміщення та погодження передачі нежитлового приміщення в оренду і затвердили розпорядження голови Олександрійської районної ради «Про зняття з контролю рішень районної ради».

З останніх двох питань доповідав голова постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності діяльності рухів, об’єднань громадян та адміністративно–територіального устрою Анатолій Білий. Того дня, а саме до початку роботи сесії, він також провів засідання постійних депутатських комісій, під час якого депутати ознайомилися з проектами рішень, що  були внесені до поточного порядку денного.   

Провів сесію голова Олександрійської районної ради Михайло Бойко. 

Переглядів: 940 | Додав: rayrada | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
lysak_ds