28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 9-02-20, Факс: 9-00-61, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2014 » Серпень » 21 » Відбулася сесія районної ради
10:43
Відбулася сесія районної ради

У середу, 20 серпня, відбулася 30-а сесія Олександрійської районної ради, на порядку денному якої було 15 питань. Згідно з регламентом роботи ради всі вони попередньо розглянуті депутатським корпусом на засіданні постійних депутатських комісій, спільне засідання яких провів голова постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності діяльності рухів, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою Анатолій Білий. Вів сесію голова районної ради Михайло Бойко.

Розпочалося пленарне засідання з розгляду питання про хід виконання районної комплексної програми соціального захисту населення, яке водночас передбачало і внесення змін до тексту програми в частині, що стосується порядку надання матеріальної допомоги жителям району та працівникам і пенсіонерам підприємств, установ і організацій районного підпорядкування. Доповідала з цього питання перший заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Ірина Табачкова. У своєму змістовному звіті Ірина Михайлівна пояснила, що матеріальна допомога надається з можливостей бюджету жителям району, які опинилися у складних життєвих обставинах, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно. У рамках самого звіту доповідач детально зупинилася на соціальному захисті ветеранів війни і праці, осіб з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпечених верств населення району та постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Загалом, станом на перше липня поточного року на обліку в управлінні значиться 4505 отримувачів усіх видів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у тому числі субсидій, з них: допомога при народженні дитини (її отримують 853 особи), допомога у зв’язку з вагітністю і пологами (123 особи), допомога по догляду за дитиною (934 особи), допомога на дітей, які перебувають під опікою (77 осіб), допомога на дітей одиноким матерям (790 осіб), допомога при усиновленні дитини (4 особи), допомога інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам (349 осіб), державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (240 осіб), тимчасова державна допомога дітям (144 особи), виплата прийомним сім’ям (12 осіб), допомога по догляду за престарілими (46 осіб), державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію (50), допомога за психічно хворими (57), субсидії ЖКП (424 особи), субсидії СГТП (405). У першому півріччі поточного року виплачено з державного бюджету субвенцію в межах затверджених планових показників на суму 21545,2 тис. грн.

Що стосується конкретно соціального обслуговування ветеранів війни, то цим напрямком роботи опікується територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олександрійського району через відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Наразі в терцентрі соціального обслуговування перебуває 2800 осіб, з них 343 ветерани Великої Вітчизняної війни, 37 учасників бойових дій та 12 інвалідів війни. Одним з основних завдань центру є виявлення одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

Заслухавши розлогу інформацію Ірини Табачкової, депутати взяли її до відома та внесли необхідні зміни до порядку надання матеріальної допомоги.

Далі депутати розглянули проекти рішення про хід виконання низки районних програм. Зокрема, програми енергоефективності Олександрійського району на період до 2015 роки (доповідав начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва РДА Ю. Касьяненко), програми розвитку малого і середнього підприємництва (доповідала головний спеціаліст сектора торгівлі та інвестиційної діяльності управління економічного розвитку і торгівлі РДА О. Костюченко), програми профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності серед неповнолітніх (начальник служби у справах дітей РДА Я. Коряковцев), програми розвитку театрального мистецтва на період до 2015 року (головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА А. Гончаренко). Як зазначали виступаючі, згадані програми безперешкодно виконуються, завдяки професійному підходу фахівців та за сприяння у разі необхідності благодійних і спонсорських коштів, зокрема, на цьому зробив наголос Юрій Касьяненко, інформуючи про заходи з енергоефективності Олександрійського району. Про районну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на території Олександрійського району на період до 2021 року депутатам районної ради доповів начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Василь Вольф.

Були на сесії й кадрові питання. Заслухавши інформацію завідувачки методичного кабінету відділу освіти РДА Тетяни Мартюшиної, депутати погодили звільнення за власним бажанням директора Новопразького навчально-виховного комплексу Ірини Півняк та призначили на посаду директора Ларису Мітленко, яка до цього часу працювала заступником директора з виховної роботи цього закладу. Також депутати погодили призначення директорів Лікарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тетяни Дробот, яка працювала на посаді заступника директора з виховної роботи Цукрозаводської школи, та Дівочепільського навчально-виховного комплексу Тетяни Смоляр.

Того дня депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за І півріччя поточного року та внесли зміни до бюджету району на ІІ півріччя 2014 року. Також затвердили низку організаційних питань. З усіх розглянутих питань депутати прийняли відповідні рішення.

Після того, як всі питання порядку денного були вичерпані, перед депутатським корпусом виступив заступник голови Олександрійської РДА Юрій Коваль. Він звернувся до керівників сільгосппідприємств з проханням продовжити посильну допомогу українській армії та застеріг присутніх від співпраці з невідомими особами, які можуть видавати себе за волонтерів, які збирають благодійну допомогу для жителів сходу країни. Юрій Коваль нагадав, що в районі є волонтери, які, співпрацюючи з владою, організовують збір допомоги армії та постраждалим людям і доправляють її до місця призначення. «Наші дії мають бути скоординованими і прозорими, щоб не дати жодного шансу шахраям нагріти руки на нашій спільній біді», - підкреслив Юрій Коваль.

Переглядів: 474 | Додав: rayrada | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0