28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2020 » Вересень » 25 »  Відбулося планове засідання колегії
06:56
 Відбулося планове засідання колегії

25 вересня відбулося чергове засідання колегії Олександрійської районної державної адміністрації, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Коваль. У заході взяли участь голова районної ради Ольга Коріненко, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Лисенко та керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Розпочалося засідання з інформації про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо запобігання ранньому соціальному сирітству. Доповіла про це директор Олександрійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина Кравченко. Вона ознайомила присутніх про те, що за результатами  дев’ятимісячної роботи працівників Центру у 2020 році було охоплено соціальними послугами 263 сім’ї, у яких виховується 570 дітей. Всього на обліку центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 185 сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах та в яких виховується 423 дитини. За словами доповідачки, у 2020 році під соціальним супроводом  перебувало 68 % сімей, в яких причина неблагополуччя – складні стосунки в сім’ї, 32 % сімей - через схильність батьків до зловживання спиртними напоями. Загалом за останні роки спостерігається тенденція щодо збільшення кількості сімей, члени яких позбавлені батьківських прав відносно дітей, в результаті чого існує великий показник соціального сирітства.

Доповідачкою зауважено, що за 2019-2020 навчальні роки навчання у Школі самостійного життя, з яким співпрацює районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, пройшли  3 дітей-сиріт та позбавлених батьківського виховання випускників Новопразької спеціальної школи Кіровоградської обласної ради. Значна увага приділяється підбору кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. Так, у 2020 році без урахування територій об’єднаних територіальних громад, у районі функціонувало 2 прийомні сім’ї, в яких виховувалось 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Як зазначила Катерина Юріївна, за звітний період до Центру зверталось двоє кандидатів у прийомні батьки, за результатами проведених бесід та відвідування одному кандидату було відмовлено через відсутність належних умов проживання. Стосовно функціонування послуги патронату над дитиною, на сьогоднішній день в Олександрійському районі діє дві сім’ї патронатних вихователів, в які було влаштовано за 9 місяців 2020 року семеро дітей із сімей, котрі знаходяться в складних життєвих обставинах.

У рамках районної цільової соціальної програми «Молодь Олександрійщини» на 2016-2020 роки постійно організовуються благодійні акції для дітей до свят.

Заслухавши інформацію доповідача, члени колегії прийняли рішення, яким визначили низку доручень службі у справах дітей райдержадміністрації, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та надали рекомендації сільським та селищним радам з метою забезпечення належного рівня проведення в районі соціальної роботи щодо запобігання раннього соціального сирітства.

Наступним питанням колегія розглянула питання готовності закладів соціальної сфери та об’єктів комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 року, про що поінформував присутніх Єгор Устенко, завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури районної державної адміністрації.

Він повідомив, що за результатами проведеної установами, організаціями та суб’єктами господарювання роботи з підготовки господарського комплексу району до проходження опалювального сезону 2020-2021 року створено передумови для сталого, безаварійного проходження опалювального сезону на об’єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства. Наразі вже розпочато завезення палива та створено необхідні його запаси. Зокрема, заклади первинної медико-санітарної допомоги забезпечені твердим паливом на 80% від потреби.  Послуги з опалення КНП «Центральна районна лікарня Олександрійської районної ради Кіровоградської області» надає ТОВ «Захід-Схід-Енерго», власник якого займається закупівлею палива котельні та на сьогоднішній день підготовлена до опалення. Заклади культури забезпечені вугіллям на 47 %, дровами – на 32 % від загальної потреби. Стосовно підготовки до опалювального сезону закладів освіти, тендерним комітетом КУ «Олександрійський районний центр з обслуговування закладів освіти Олександрійської районної ради Кіровоградської області» проводяться тендерні закупівлі на придбання твердого палива, завезення якого планується закінчити до 15 грудня. На сьогоднішній день його забезпеченість становить  39,45%.

Окремо доповідач поінформував про стан дорожнього господарства в районі. За його словами, на здійснення капітальних ремонтів вулиць і доріг населених пунктів в бюджетах сільських рад передбачено 3 млн 800 тис. грн. У першому півріччі завершено капітальний ремонт вулиці Зелена в с. Новоселівка, розпочато капітальний ремонт вул. Затишна в с. Веселе, виконано поточний ремонт вул. Інгулецької в с. Бандурівка, проведено поточні ремонти дорожнього покриття в селах Новоселівка, Щасливе та Добронадіївка.

За інформацією завідувача сектору, готові до роботи в осінньо-зимовий період комунальні підприємства району. Тривають заплановані роботи по ремонту водопровідних мереж. Реконструйовано 3,61 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 53 енергозберігаючі світлоточки, а також замінено 1,8 км водопровідних мереж.

Заслухавши інформацію доповідача, члени колегії рекомендували керівникам установ, що фінансуються за рахунок бюджетів усіх рівнів, забезпечити заготівлю твердого палива не менше 40 відсотків від потреби на опалювальний сезон у термін до 1 жовтня 2020 року. А також рекомендовано своєчасно здійснювати оплату за спожиті енергоносії та житлово – комунальні послуги.

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 321 | Додав: lysak_ds | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0