28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net
Головна » 2018 » Грудень » 6 » Звіт голови районної ради за 2018 рік
13:58
Звіт голови районної ради за 2018 рік

Шановні колеги! Шановні запрошені!

Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” я пропоную до вашої уваги звіт про свою роботу на посаді голови районної ради сьомого скликання за рік.

На початку хочу зазначити, що діяльність районної ради здійснювалась відповідно до Конституції України, законів України, Регламенту районної ради та рішень районної ради.

Основними у роботі керівництва ради, постійних комісій, усього депутатського  корпусу, як і раніше,  були такі напрямки:

забезпечення успішного виконання програм економічного і соціального розвитку району, цільових програм з інших питань;

здійснення ефективного контролю за раціональним використанням бюджетних коштів;

сприяння реалізації реформи децентралізації влади в Україні,  сталому розвитку та об’єднанню територіальних громад, утвердженню місцевого самоврядування та демократичних суспільних відносин;

забезпечення соціального захисту населення;

реалізація державної молодіжної та гендерної політики.

Районна рада у звітному періоді працювала за планами роботи, які виконані у повному обсязі.

За цей період проведено 11 сесій, на яких прийнято 142 рішення, з питань: соціально-економічного і культурного розвитку, бюджету, власності, земельних відносин, екології, освіти, культури, агропромислового комплексу, соціального захисту громадян, зайнятості населення, охорони здоров’я, стану житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів, стану енергетики, будівництва, транспорту, законності та охорони правопорядку, молодіжної  політики, спорту та інших.

Затверджено вісім районних програм, зокрема:

програму економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2018 рік;

програму зайнятості населення Олександрійського району на 2018-2020 роки;

районну програму санаторного оздоровлення деяких пільгових категорій громадян на 2018-2020 роки;

районну програму розвитку агропромислового комплексу Олександрійського району  на 2018-2023 роки;

програму формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Олександрійського району на 2018-2020 роки;

районну комплексну соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей Олександрійського району на 2018-2022 роки;

програму допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді, призову громадян України на строкову військову службу «Призовник» на 2018 рік.

Заслухано 9 звітів про виконання раніше прийнятих рішень та 24 у порядку контролю.

Проведено одинадцять  спільних засідань постійних комісій районної ради.

Проекти рішень та інформаційно-довідкові матеріали на розгляд ради, як і раніше, готувались структурними підрозділами районної державної адміністрації, постійними комісіями районної ради та виконавчим апаратом районної ради.

Завдяки вашій активності та зацікавленості у вирішенні піднятих питань, та тому, що питання, які вносяться на  розгляд, попередньо обговорюються на засіданнях постійних комісій, в тому числі на спільних засіданнях із залученням фахівців різних галузей, працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, сільських та селищних голів, робота у сесійній залі завжди проходить конструктивно.

Проекти рішень та інформаційно-довідкові матеріалами завчасно розміщувались на офіційних веб-сайтах районної державної адміністрації, районної ради та роздавались депутатам у паперовому вигляді.

Сьогодні ми можемо говорити про деякі позитивні зрушення, яких досягнуто завдяки спільним зусиллям районної  державної адміністрації, районної ради, сільських, селищних рад району, трудових колективів підприємств, установ, організацій та громадськості району.

У рамках реалізації програми економічного і соціального розвитку району на 2018 рік досягнуто таких результатів:

 

У сільському господарстві:

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва по сільськогосподарських підприємствах за січень - вересень 2018 року складає 102,6 % до відповідного періоду попереднього року.

У рослинництві  надається перевага вирощуванню зернових культур: озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, зернобобових, гречки, проса тощо. Серед технічних культур пріоритетне місце займають цукровий буряк та соняшник.

Станом на сьогодні зібрано зернових культур на площі 72115 га, валовий збір 284592 тонн, урожайність 39,5 ц/га  з них: озима пшениця 29555 га, валовий збір 112670 тонн, урожайність 38,1 ц/га, яра пшениця 45 га, валовий збір 100 тонн, урожайність 22,3 ц/га, озимий ячмінь 1958 га, валовий збір 4210 тонн, урожайність 21,5 ц/га, ярий ячмінь 4990 га, валовий збір 12275 тонн, урожайність 24,6 ц/га, горох 3890 га, валовий збір 6410 тонн, урожайність 15,6 ц/га.

Зібрано цукрового буряку на площі 4489 га, валовий збір 121562 т., урожайність 270,8 ц/га.

У тваринництві  порівняно з січнем-жовтнем 2017 року   відбулося збільшення  обсягів реалізації худоби на забій в сільськогосподарських підприємствах на 264,7 тонн живої ваги та склало 1966,4 тонн. У січні-жовтні 2018 р. виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах порівняно з січнем-жовтнем 2017 р. збільшилось на 1996,1 тонни, і склало  17415,5 тонн.

У сільськогосподарських підприємствах  чисельність поголів’я великої рогатої худоби збільшилось на 126 голів та склало 6824 голови, корів збільшилось на 131 голову і склало 2994 голови.

Розмір середньомісячної заробітної плати в галузі сільського господарства (за всіма категоріями підприємств, що здійснюють діяльність на території району) за жовтень поточного року склав 8056,3 грн, а за січень-жовтень - 6592,3 тис.грн.

 

Промисловість

В Олександрійському районі до структури промислового комплексу входять 12 підприємств різних форм власності. Промисловість району включає в себе такі галузі: харчову, машинобудівну, ремонту та монтажу машин та устаткування, виробництва виробів з деревини та виробництва гумових і пластмасових виробів.

Протягом січня–жовтня 2018 року в Олександрійському районі вироблено промислової продукції на   116831,2 тис. грн.

В Олександрійському районі близько 90% виробництва продукції припадає на харчову промисловість, яка завжди була однією з провідних стратегічних і найважливіших галузей промислового комплексу. Так, у січні – жовтні 2018 року вироблено продукції на 108876,4 тис. грн. За 10 місяців 2018 року вироблено цукру –14073 тонни.

За статистичними даними у січні – вересні 2018 року обсяг реалізованої продукції склав 70439,0 тис. грн.

 

Інвестиції

У січні – червні 2018р. підприємствами та організаціями Олександрійського району освоєно 118,665 млн. грн. капітальних інвестицій.

На кожного мешканця району в середньому припало 3397 грн капітальних інвестицій, що в 1,4 рази більше ніж у середньому по області. Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій були власні кошти підприємств та організацій.

Основна сума інвестицій в основний капітал витрачається підприємствами на придбання машин, обладнання та сільськогосподарської техніки.

Найбільшу питому вагу у загальній сумі залучених капітальних інвестицій по району займають сільськогосподарські підприємства.

Слід відмітити, що обсяг прямих інвестицій, вкладених в економіку Олександрійського району, станом на 1 липня 2018р. становив 53,7 тис.дол. США.

В економіку району вклали капітал інвестори з Німеччини, Індії та Маршаллових Островів.

На території району починаючи з 2016 року зареєстровано 3 підприємства з іноземними інвестиціями ТОВ «Ф’ючерс» (сел. Приютівка), ТОВ «Вісбаден» (с. Куколівка), ТОВ «Комінтерн-Агро» (с. Новоселівка).

За інформацією ОДПІ за січень – липень 2018 року всього працевлаштовано на нові робочі місця 45 осіб.

У районі відсутня заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, своєчасно виплачуються пенсії та соціальні допомоги.

За десять місяців поточного року планові показники по доходах до бюджетів району виконано на 111,1 %, що становить 131212,2 тис.грн.

При здійснені видатків пріоритетними були галузі соціальної сфери «освіта» та «охорона здоров’я».

 

В освітній галузі:

У районі створена мережа закладів дошкільної освіти на території кожної сільської, селищної ради. Загальна кількість дошкільних навчальних закладів становить 29 закладів. З них 8 дошкільних установ увійшли до складу навчально-виховних комплексів (Лікарівський НВК, Бутівський НВК, Новоселівський НВК, Куколівський НВК, Недогарський НВК, Шарівський НВК, Головківський НВК).

Охоплено різними формами дошкільної освіти 1010 дітей, що становить 98% від загальної кількості дітей від 3 до 6 років, працює 47 груп.

Для задоволення потреб населення у здобутті освіти в районі функціонує 24 заклади загальної середньої освіти, а саме: 17 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів та 7 закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів, з них у складі НВК – 9 закладів, у складі НВО - 3.

Проводиться робота щодо поновлення матеріально - технічної та навчально-методичної бази дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Протягом 2018 року поновлено матеріально-технічну базу закладів освіти району на загальну суму 5624,4 тис. грн.

Проведено поточний ремонт у Лікарівському НВК на загальну суму 20,4 тис. грн. та ремонт електричного обладнання по закладах освіти на загальну суму 30,0 тис. грн.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію для посилення стін Попельнастівської ЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 10,3 тис.грн., для посилення стін Новопразького НВК на загальну суму 64,9 тис.грн, для капітального ремонту даху Новопразької ЗШ І-ІІ ступенів на загальну суму 29,2 тис.грн., для капітального ремонту котельні Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 15,0 тис.грн. для капітального ремонту Шарівського ЗДО (ДНЗ).

Проведено експертизу на капітальний ремонт системи опалення на загальну суму 5,8 тис.грн. та підсилення стін на загальну суму 43,9 тис.грн.

Замінено вікна в Користівській ЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 100,0 тис. грн., у Шарівському НВК на загальну суму 150,0 тис.грн., у Новопразькій ЗШ І-ІІ ступенів на загальну суму 50,0 тис. грн., у Войнівській ЗШ І-ІІІ ст. на загальну суму 42,8 тис.грн., Добронадіївській ЗШ І-ІІІ ст. на загальну суму 82,7 тис.грн., у Косівському НВО  на загальну суму – 157,0 тис.грн, у Щасливській ЗШ І-ІІ ст. – 24,7 тис.грн., ремонт вікон (заміна склопакетів) у Новопразькому НВК – 23,4 тис.грн.

Здійснено ремонт приміщень Войнівської ЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 222,8 тис.грн. Підключено до мережі Інтернет Протопопівську ЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 3,0 тис.грн. Здійснено підключення до мережі Інтернет заклади загальної середньої освіти на загальну суму 14,5 тис. грн.

Проведено ремонт електромережі Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 400,0 тис.грн., проведено ремонт даху Попельнастівської ЗШ І-ІІІ ст. на загальну суму 15,7 тис.грн. та пофарбування стін на загальну суму 70,0 тис. грн., а також ремонт корпусу молодших класів на суму – 55,8 тис. грн.

Виконано ремонт теплової мережі в Попельнастівській ЗШ І-ІІІ ст. – 160,4 тис. грн. Виконано ремонт актового залу у Протопопівській ЗШ І-ІІІ ст. на загальну суму 132,2 тис. грн, ремонт санвузлів у Шарівському НВК – 156,0 тис. грн, ремонт даху у Новопразькому БДЮТ – 195,5 тис. грн., та ремонт котельні – 69,0 тис. грн. Виконано поточний ремонт тиру у Користівській ЗШ І-ІІІ ст. – 170,0 тис. грн, поточний ремонт приміщень у Олександрівській ЗШ І-ІІІ ст. на загальну суму – 47,1 тис. грн. Виконано поточний ремонт їдальні у Новопразькій ЗШ І-ІІ ст. на суму - 179,0 тис. грн. У Бутівському НВК виконано поточний ремонт санвузлів на загальну суму - 117,3 тис. грн. Виконано капітальний ремонт з посилення стін на суму – 146,5 тис.грн у Новопразькому НВК. Проводиться ремонт їдальні у Долинській філії Червонокамʼянського НВО – 129,5 тис. грн., завершено капітальний ремонт системи опалення Новопразького НВК – 393,1 тис. грн.

Виконано гідрохімічне промивання системи опалення на загальну суму – 670,196 тис. грн. у Попельнастівській ЗШ І-ІІІ ст., Новопразькій ЗШ І-ІІ ст., Щасливській ЗШ І-ІІ ст., Шарівському НВК, Бутівському НВК, Косівському НВО.

В Олександрійському районі працює 2 багатопрофільних позашкільних навчальних заклади та 4 у складі навчально-виховних закладів.

У Новопразькому будинку дитячої та юнацької творчості навчаються 600 учнів. У районному Центрі дитячої та юнацької творчості – 1120 учнів.

У Цукрозаводському НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" - 69 учнів.

У Червонокам’янському навчально-виховному об’єднанні «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – позашкільний центр» Олександрійської районної ради - 80 учнів.

У Косівському навчально-виховному об’єднанні «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – позашкільний центр» Олександрійської районної ради - 60 учнів.

Всього у позашкільних закладах навчається 1929 учнів, що становить 66,7% від загальної кількості учнів (2891).

Здійснюється виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в Олександрійському районі на 2017-2020 роки.

У межах коштів, передбачених на 2018 рік реалізуються основні заходи Програми.

У 2018 році проведено різноманітні спортивно – масові заходи, а саме: змагання з волейболу та футболу – на  кубок «УкрАгроКому», змагання з волейболу присвячені Герою – земляку О. Жежері,  змагання з футболу на кубок «Юність», змагання присвячені перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, змагання присвячені Дню молоді та Олімпійському дню бігу.

Проводиться районна шкільна спартакіада серед загальноосвітніх навчальних закладів: змагання з баскетболу (юнаки, дівчата), волейболу (юнаки, дівчата), легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (чотири вікові групи). Забезпечується участь спортсменів району в обласних спортивних змаганнях серед районів та міст області, а саме: настільний теніс, зональні змагання з футбол на призи клубу «Шкіряний м’яч – 2018» (чотири вікові групи), футзал, баскетбол, волейбол, легка атлетика.

За 9 місяців 2018 року на проведення спортивно – масових заходів з районного бюджету використано  93,9 тис. грн.

Особи з обмеженими можливостями також мають можливість безперешкодного доступу до спортивних споруд району для занять фізичною культурою та спортом.

В районі постійно проводиться відбір найбільш обдарованих дітей району для зарахування їх до дитячо-юнацької спортивної школи «Колос».

 

У медичній галузі

Медичну допомогу населенню Олександрійського району надають Олександрійська центральна районна лікарня та комунальне некомерційне підприємство  «Центр первинної медико–санітарної допомоги Олександрійської районної ради Кіровоградської області», до складу якого входять 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 20 фельдшерсько – акушерських пунктів.

Ліжковий фонд цілодобового стаціонару становить 175 ліжок, денний стаціонар налічує 45 ліжок. Показник забезпечення ліжками цілодобового стаціонару становить 50,4 на 10 тис. населення і відповідає  затвердженому нормативу та потребам населення. Забезпеченість населення амбулаторіями становить 4,0 на 10 тис. населення.

У рамках реформування галузі охорони здоров’я комунальному закладу «Центр первинної медико – санітарної допомоги Олександрійського району» змінено статус і назву на комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико – санітарної допомоги Олександрійської районної ради Кіровоградської області».

На сьогодні 13 з 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини  укомплектовано лікарями.

ФАПи укомплектовано середнім медперсоналом на 100 %.

На базі відділення анестезіології з ліжками інтенсивної  терапії з 04 червня 2018 року відкриті 10 ліжок гемодіалізу.

На даний час процедури гемодіалізу проводяться 9 пацієнтам.

Гемодіалізні апарати і центральний блок зворотнього осмосу загальною вартістю 3,3 млн. грн. передані закладу в безоплатне користування.

Для  облаштування вказаного підрозділу придбано матеріали та обладнання на суму 185,1 тис. грн.

Для Олександрійської ЦРЛ за рахунок коштів місцевого бюджету придбано  медичне обладнання: мобільну рентгенсистему, стоматологічну установку, аналізатор електролітів, 2 центрифуги лабораторні, 2 електрокардіографи, 4 мікроскопи, аквадистилятор, 2 монітори пацієнта, фотоелектроколориметр, фотометр, стерилізатор, 4 освітлювачі операційні, 2 відсмоктувачі, офтальмоскоп, касети рентгенологічні.

Завершено  монтаж системи протипожежної сигналізації в хірургічному корпусі, придбана побутова техніка (21 одиниця) на суму 91,2 тис.грн., для інфекційного відділення  придбано меблі на суму 15,4 тис.грн. Всього залучено бюджетних коштів на суму 1845,5 тис.грн.

За рахунок позабюджетних коштів придбано два комп’ютери вартістю 21,8 тис.грн., отримано електрокардіограф вартістю 16,0 тис.грн., меблі на суму 28,4 тис.грн., побутову техніку (6 одиниць) на суму  45,0 тис.грн.,  всього на 111,2 тис.грн.

По КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги Олександрійської районної ради Кіровоградської області»:

для Новопразької амбулаторії загальної практики сімейної медицини  за рахунок районного бюджету придбано медичне обладнання на суму 171,0 тис. грн. (електрокардіограф, апарат низькочастотної терапії, апарат магнітотерапії, апарат УВЧ – терапії, ультразвукової терапії), для Головківської амбулаторії придбано обладнання на суму 88,0 тис.грн. (апарат для приготування кисневих коктейлів, електрокардіограф, апарат з магнітотерапії, спірометр, стетоскоп);

для Шарівської амбулаторії набір отто-офтальмоскоп  і меблі медичні  вартістю 16,0 тис.грн., для Косівської амбулаторії стерилізатор повітряний 12,2 тис.грн.,  для лікувально – профілактичних закладів району закуплено  шість  холодильників на суму 42,6 тис.грн., комп’ютерну і оргтехніку на суму 171,9 тис.грн.  Всього на 501,7 тис.грн.

 

Соціальний захист учасників АТО та членів їх сімей

На обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги станом на 01.11.2018 року перебуває 209 учасників АТО, з них: 8 «членів сім"ї загиблого військовослужбовця» та 5 інвалідів війни.

З початку проведення антитерористичної операції на території району 6 загиблих учасникыв АТО та 10 поранених учасників АТО, в 2018 році один поранений учасник АТО.

За рахунок коштів районного бюджету в 2018 році одному пораненому учаснику АТО надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 5 тис.грн.

Матеріальна підтримка учасників АТО здійснюється також сільськими та селищними радами. В 2018 році надано матеріальну допомогу 81 учаснику АТО для вирішення соціально-побутових потреб на суму 88600,00 грн.

У 2018 році в загальноосвітніх навчальних закладах району безкоштовним харчуванням охоплено 54 дитини учасників АТО, в дошкільних навчальних закладах району безкоштовним харчуванням охоплено 16 дітей учасників АТО.

Під наглядом медпрацівників ЛПЗ Олександрійського району в 2018 році знаходиться 169 осіб з числа демобілізованих учасників АТО. Вони оглянуті сімейними лікарями та викликані в Олександрійську ЦРЛ для проходження комплексного огляду. З числа оглянутих 32 особи перебувають на Д обліку у лікарів ОЦРЛ (психіатр – 0 осіб, гастроентеролог – 2 особи, невропатолог – 4 особи, терапевт – 26 осіб).

За сприяння Олександрійського міськрайонного центру зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 5 осіб з числа учасників АТО. З початку 2018 року 2 особи з числа учасників АТО пройшли професійне навчання.

 

Шефська допомога військовим частинам та патріотичне виховання молоді

У звітному періоді  проводилась шефська робота над військовими частинами А1405 Збройних сил України,  військовою частиною 2269 та Загоном спеціального призначення «Омега» військової частини 3006 Національної гвардії України. Проводились заходи, спрямовані на вирішення питань підняття престижу військової служби, на вирішення соціально-побутових питань  військовослужбовців. Командуванням військових частин та їх особовим складом проводились заходи з військо-патріотичного виховання молоді, вивчення історії формування і будівництва ЗСУ та підготовки майбутніх  захисників Вітчизни.

З боку підшефних військових частин проводяться заходи військово-патріотичного напрямку з учнівською молоддю району. Даними заходами передбачається ознайомлення з військовою службою, внутрішнім розпорядком в підрозділах військових частин та побутом військовослужбовців.

На базі військових частин проводились навчально-польові збори з цілодобовим перебуванням учнів старших класів безпосередньо у військових містечках з ознайомленням їх з військовою технікою та зброєю, проведенням стрільб.

Для вирішення соціально-побутових потреб військовослужбовців у 2018 році підшефним  військовим частинам надано з районного бюджету фінансову допомогу на суму біля 500 тис.грн.

Також в районі діє програма допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді, призову громадян України на строкову військову службу «Призовник» на 2018 рік. На її реалізацію з районного бюджету виділено 45 тис.грн.   

Але разом з тим у нас ще дуже багато невирішених питань. Найважливішими серед них є заміщення газу альтернативними видами палива, водопостачання, ремонт сільських доріг та багато  інших.

На мою думку робота районної ради у звітному періоді була досить насиченою. У середньому на кожній сесії ми з вами розглядали більше 10 питань.

Велика увага приділялась наданню допомоги постійним комісіям районної ради з підготовки і  проведення  їх засідань, реалізації прийнятих комісіями зауважень та рекомендацій, так як від ефективної роботи постійних комісій залежить продуктивність роботи районної ради .

Результати свідчать, що розгляд питань носить діловий  і принциповий характер  і дієво впливає на розв’язання ключових та поточних  проблем.

Переважна кількість засідань постійних комісій районної ради вже традиційно проходить в режимі спільних засідань, що, на думку депутатів, забезпечує належну ефективність попереднього розгляду питань, які вносяться на розгляд пленарних засідань районної ради.

В цілому робота постійних комісій проводиться організовано, зацікавлено, по діловому, згідно з чинним законодавством.

В центрі уваги районної ради, її керівництва, виконавчого апарату знаходиться особистий прийом громадян та робота із зверненнями громадян.

У звітному періоді до районної ради надійшло 33 звернення громадян. Звернення громадян, які надійшли до районної ради, розглядались відповідно до чинного законодавства районною радою, або надсилалися для вирішення за компетенцією. Реагування по зверненнях громадян знаходиться на постійному контролі керівництва районної ради.

У зверненнях громадян піднімались питання підтвердження трудового стажу, функціонування закладів освіти, благоустрою населених пунктів, зв’язку  та інші.

Багато питань надходило від мешканців району безпосередньо під час мого перебування на території сіл та селищ району на які, по можливості, надавались невідкладні відповіді та консультації.

За звітний період я побувала у багатьох сільських, селищних радах. Брала участь у сесіях відповідних рад.

Одним із основних  напрямків нашої роботи є депутатська діяльність. Згідно з Законом України „Про статус депутатів місцевих рад” депутати районної ради проводять особистий прийом громадян, вони спрямовують свої дії на вирішення конкретних проблем життєдіяльності району, захисту інтересів територіальних громад та виборців.

Протягом звітного періоду депутати порушували багато різних питань у своїх зверненнях до голови районної ради, голови районної державної адміністрації, інших керівників установ та  організацій району.

Завдяки вам, шановні депутати, вашій небайдужості до проблем району вирішуються нагальні питання наших виборців.

Як голова районної ради я постійно брала участь у сесіях Кіровоградської обласної ради, засіданнях обласного відділення  Асоціації органів місцевого самоврядування, на яких обговорювались питання соціального і економічного розвитку територій, добровільного об’єднання територіальних громад, розвитку місцевого самоврядування, конституційної та адміністративно-територіальної реформи.

Хочу повідомити, що у рамках міжнародного співробітництва, на запрошення директора Департаменту міжнародного співробітництва Адміністрації Маршалка Нижньосілезького воєводства Республіки Польща Кароля Пшивари з 28 листопада по 02 грудня 2017 року відбулося відрядження міжвідомчої делегації Кіровоградської області до Нижньосілезького воєводства Республіки Польща. До складу делегації входили деякі голови районних державних адміністрацій та районних рад, у тому числі і я, як   голова Олександрійської районної ради.

Під час заходу члени делегації Кіровоградщини ознайомилися з європейським досвідом проведення децентралізації, наданням мешканцям територіальних громад якісних та доступних публічних послуг на основі сталого розвитку дієздатної громади на прикладі Нижньосілезького воєводства.

Відбулися зустрічі членів делегації з Єжи Міхалакем - віцемаршалом Нижньосілезького воєводства, Головою Регіонального Парламенту (Сеймика) Нижньосілезького воєводства Павлом Врублевським та депутатами Сеймика. Ознайомились з роботою повіту Болеславецький та гміни Міліч.

Метою відвідання делегацією Республіки Польща було подальше розгортання взаємовигідної співпраці Кіровоградщини з Нижньосілезьким воєводством у рамках Угоди між Кіровоградською обласною державною адміністрацією та Адміністрацією Нижньосілезького воєводства Республіки Польща про регіональне співробітництво від 24 червня 2003 року, вивчення провідного європейського досвіду формування та подальшого розвитку територіальних громад, формування спроможних територіальних громад на Кіровоградщині, залучення міжнародної технічної допомоги для фінансової підтримки реформи децентралізації в області.

З листопада 2017 року на адресу районної ради надійшло 439 документів тільки від обласної ради та органів виконавчої влади вищого рівня. У результаті їх опрацювання керівництвом районної ради, виконавчим апаратом підготовлено та направлено відповіді.

Головою районної ради видано 105 розпоряджень, в тому числі підписано                     27 спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної  ради.

Районна рада завжди готова до відкритого й відвертого діалогу.

Як голова районної ради, прагну співпрацювати з усіма осередками політичних партій, громадських і творчих організацій, релігійних громад. Бачу своє завдання в тому, щоб ця співпраця сприяла консолідації зусиль у вирішенні питань економічного і соціального розвитку району, поліпшенні добробуту населення. 

Велика увага приділяється керівництвом районної ради питанням підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування  в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. Там підвищували свою кваліфікацію сільські, селищні голови району, секретарі сільських та селищних рад.

У своїй повсякденній роботі  ми дотримуємось принципу гласності, відкритості та прозорості, тому налагоджено тісну співпрацю районної ради із засобами масової інформації.

Діяльність районної ради та окремих депутатів, сільських, селищних рад висвітлювалась на сторінках районного часопису „Сільський вісник”.

Шановні депутати!

Відповідно до статті 58 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”  забезпечує здійснення районною радою повноважень виконавчий апарат районної ради. Виконавчий апарат у звітному періоді здійснював всі необхідні організаційно-технічні заходи з підготовки  пленарних засідань ради та засідань постійних комісій, вчасно готував довідково-аналітичні та інформаційні матеріали депутатам районної ради, оперативно реагував на їх пропозиції і рекомендації, надавав необхідну консультативну допомогу депутатам у реалізації їх повноважень, передбачених законодавством України.

За висновками депутатів районної ради виконавчий апарат професійно підготовлений, відповідальний. Зауважень щодо його роботи не надходило.

Шановні колеги! На завершення хочу зазначити, що за час роботи в районній раді нам дещо вдалося вирішити з тих численних питань, які сьогодні турбують територіальну громаду, але ще більше питань нам належить вирішувати у майбутньому.

Найголовнішими завданнями районної ради на наступний період, на мою думку, залишаються:

успішне вирішення питань економічного і соціального розвитку району, підвищення життєвого рівня наших співгромадян;

сприяння реалізації реформи децентралізації влади;

забезпечення доходів районного бюджету у повному обсязі та здійснення ефективного контролю за його використанням;

забезпечення ефективного управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району;

створення умов для розвитку соціально-культурної сфери села;

розвиток земельних відносин;

забезпечення ефективного контролю за дотриманням законності та правопорядку на території району;

забезпечення умов для успішної реалізації молодіжної політики,  розвитку спорту в районі та інші.

Дозвольте висловити щиру вдячність виборцям, депутатському корпусу, районній державній адміністрації, засобам масової інформації, усім, хто сприяв районній раді у реалізації повноважень, передбачених законодавством, на благо територіальних  громад сіл, селищ району.

Переконана, що тільки спільними зусиллями, усі разом, ми зможемо забезпечити належний економічний і соціальний розвиток нашого району, реально покращити життя його мешканців.

Дякую за увагу!

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 18 | Додав: lysak_ds | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0