Інформація щодо надання житлових субсидій

В Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються. Для оформлення субсидій необхідно заповнити бланки Заяви та Декларації та звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання — для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії. Якщо Ви отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації. У разі виникнення додаткових питань, пропонуємо звернутись до місцевого управління соціального захисту населення або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 1545. Більше про програму житлових субсидій можна дізнатись на сайті Міністерства соціальної політики України

Відкрито «гарячу телефонну лінію» про призначення житлових субсидій

Щовівторка та щочетверга з 16 до 17 години протягом квітня 2015 року працюватиме «гаряча телефонна лінія» про призначення житлових субсидій. Звертатися можна за тел. 0 800 500 238 (вхідні дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні).

 1. Інструкція про порядок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії
 2. Інструкція про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії
 3. Бланк Заяви про призначення житлової субсидії
 4. Бланк Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії
 5. Державна допомога шукає тебе
 6. Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг
 7. Соціальні норми для отримання субсидій
 8. Таблиця розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками програми субсидій
 9. Механізм доставки бланків заяв
 10. Укрпошта поспішає на допомогу: Дистанційне оформлення житлових субсидій — це реально
 11. Прес-реліз з питання удосконалення надання житлових субсидій

Законодавство

 1. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848
 2. Постанова Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409
 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 р. № 106
 4. Методичні рекомендації щодо застосування окремих норм постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»
 5. Інформаційна довідка до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»

Прочитано 263 раз