Представники Олександрійщини взяли участь у черговому засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад

Представники Олександрійщини взяли участь у черговому засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові:
обговорювали питання реабілітації ветеранів
15 грудня начальник Олександрійської районної військової адміністрації Ольга Коріненко взяла участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, що проходив під головуванням Президента України Володимира Зеленського у форматі онлайн. Також до участі у Конгресі долучились заступник голови районної ради Валентина Мележик та голови громад району.
Під час проведення Конгресу, в учасників була можливість задавати питання безпосередньо до очільників держави. Одне з них пролунало від громад району, а саме від Онуфріївського селищного голови Віталія Берези. Він підняв питання реабілітації тих, хто повернувся з фронту, захищаючи Незалежність України в російсько-українській війні. «У нас в територіальній громаді є ветерани, що повернулися з фронту, і їх кількість буде збільшуватися. Практично усі вони, а також члени їх сімей потребують психологічної підтримки. Лікарні відповідного рівня, що вже законтрактували пакети реабілітації, мають можливість надавати такі послуги. Громади, в яких таких лікарень немає, це питання можна вирішувати у психологічних або ветеранських хабах. Ми вже створили психологічний хаб, до роботи у якому долучили шкільних психологів та психологів закладів соцсфери. Вони стараються, працюють, але, об’єктивно їм бракує специфічних знань для роботи з військовими. Треба, щоб в усіх ветеранських хабах в усіх громадах були штатні психологи з відповідною підготовкою, стандартами надання послуг, протоколами ведення клієнтів. Питання фахової підготовки відповідних психологів ми на рівні громад вирішити не зможемо. Чим нам зможуть допомогти на центральному рівні?».
Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна повідомила, що наразі планується залучення на місцях відповідних фахівців, а держава вже планує виділити на це кошти.
«На наступний рік закладено у бюджеті Міністерства у справах ветеранів 160 мільйонів гривень саме на психологічну допомогу і вже там у цій постанові прописаний порядок оплати послуг психологів у громадах. Ми створюємо реєстр надавачів психологічної допомоги і зможемо контрактувати будь-які форми власності», — повідомила міністр.

Прочитано 1 раз