Відбулась п’ята сесія районної ради

У середу, 17 лютого, відбулося пленарне засідання п’ятої сесії Олександрійської районної ради восьмого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Ракута. Участь у ньому взяли, крім 35 депутатів, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Коваль, заступник районної ради Валентина Мележик, голови комісій з реорганізації Онуфріївської, Петрівської, Світловодської районних рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради.

На початку роботи сесії голова районної ради Сергій Ракута повідомив про трагічний випадок у депутатському корпусі районної ради — передчасну смерть депутата Олександрійської районної ради п’ятого, шостого, восьмого скликань, депутата Кіровоградської обласної ради сьомого скликання Кузьменка Віктора Івановича. Усі присутні в залі вшанували світлу пам’ять депутата хвилиною мовчання.

Голова Олександрійської районної територіальної виборчої комісії Кіровоградської області Ніна Лазаренко зачитала постанови, прийняті на засіданні Олександрійської районної територіальної виборчої комісії про дострокове припинення повноважень депутата Олександрійської районної ради Кіровоградської області Віктора Кузьменка, обраного депутатом у територіальному виборчому окрузі №3 від Кіровоградської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» у зв’язку з його смертю та визначили обраним депутатом Олександрійської районної ради Кіровоградської області наступного за черговістю від Кіровоградської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» Сергія Голопьорова у територіальному виборчому окрузі №3. Постановою №64 «Про реєстрацію обраних депутатів Олександрійської районної ради Кіровоградської області», на підставі статті 283 Виборчого Кодексу України та поданої заяви про реєстрацію депутатом Олександрійської районної ради Кіровоградської області Олександрійська районна територіальна виборча комісія постановила зареєструвати обраним депутатом в Олександрійській районній раді Кіровоградської області Сергія Голопьорова, сімейного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександрійської районної ради, обраного депутатом від Кіровоградської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність». Таким чином, відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування України» розпочато повноваження депутата Олександрійської районної ради восьмого скликання. Голова районної ради Сергій Ракута побажав Сергію Миколайовичу успіхів у відповідальній депутатській роботі на благо жителям Олександрійсьдкого району та вручив депутатське посвідчення.

Першим питанням на пленарному засіданні депутати заслухали голову постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності діяльності рухів, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою Любов Замкову «Про внесення змін до рішення районної ради від 02 грудня 2020 року №10 «Про обрання постійних комісій»», виключивши Віктора Кузьменка зі складу постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології.

Наступним питанням депутати заслухали звіт про виконання районної цільової програми «Питна вода Олександрійського району» на 2014-2020 роки, про що доповів Єгор Устенко, завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури районної державної адміністрації.  За словами доповідача, загалом за час дії програми відновлено 36,5 км водопровідних мереж (30% від загальної протяжності водопровідних мереж), побудовано станцію очистки води «Деферум 200»  в селищі Приютівка, встановлено, капітально відремонтовано 3 водонапірні башти в селах Косівка і  Куколівка, придбано та встановлено 3 автоматичні системи управління технологічними процесами у селищі Нова Прага, селах Косівка і Куколівка. Також було реконструйовано більше 8 км мереж в селищі Нова Прага, майже 8 км мереж в селах Новоселівка та Веселе, 5,5 км мереж в селищі Приютівка, більше 5 км мереж в с.Косівка та майже 1 км мереж в с.Куколівк.  Роботи виконувались більшою частиною за рахунок коштів місцевих бюджетів 4 482,465 тис.грн, з державного бюджету надійшло 1 413,4 тис.грн, при запланованому рівні надходжень з державного бюджету 79,1% від потреби в коштах.

Про виконання районних бюджетів за 2020 рік Олександрійського, Онуфріївського, Петрівського та Світловодського районів прозвітувала начальник фінансового відділу райдержадміністрації Лілія Чернишова. Далі депутати внесли зміни до рішення районної ради від 23 грудня 2020 року №40 “Про районний бюджет Олександрійського району Кіровоградської області на 2021 рік”, затвердивши збільшення доходів районного бюджету на загальну суму 285727 гривень, у тому числі збільшивши доходи загального фонду на суму 285727 гривень з відповідним внесенням змін у додаток 1 до рішення районної ради від 23 грудня 2020 року №40 “Про районний бюджет Олександрійського району Кіровоградської області на 2021 рік”, згідно з додатком 1 до цього рішення.

Цього дня депутати заслухали голів комісій з реорганізації Онуфріївської, Петрівської, Світловодської районних рад про хід виконання заходів з реорганізації зазначених установ; внесли зміни до рішення Олександрійської районної ради від 18 грудня 2020 року №30 «Про виключення Онуфріївської районної ради зі складу засновників підприємств, установ, організацій та передачу майна», а саме погодили безоплатно передати у комунальну власність Онуфріївської селищної ради та на баланс Онуфріївської селищної ради майно (майнові комплекси), інше рухоме і нерухоме майно, активи і пасиви, що перебувають на балансі зазначених підприємств, установ, організацій згідно з Переліком; затвердили Програму заходів з ліквідації установ та закладів соціально-культурної сфери Олександрійського району. Детально доповів із зазначених питань перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Коваль.

Останніми питаннями черги денної депутати заслухали низку звернень депутатів районної ради Ольги Коріненко, Олега Берсименка та голови постійної комісії районної ради з питань законності, додержання правопорядку, запобігання і протидії корупції Георгія Волкова «Про звернення депутатів Олександрійської районної ради до Верховної Ради України щодо прийнятого Закону України «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», «Про звернення Олександрійської районної ради щодо придбання операційних ламп для комунального некомерційного підприємства «Олександрійський онкологічний диспансер Кіровоградської обласної ради», «Про звернення до ГУНП в Кіровоградській області з приводу невиконання Світловодським міським головою Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» та Бюджетного кодексу України.

Спільне засідання постійних комісій, що традиційно передувало пленарному засіданню, цього дня провела голова постійної комісії з соціально-культурних питань, фізкультури та спорту Наталія Білецька.

Розглянувши усі питання черги денної, сесія завершила свою роботу.

 

Прочитано 53 раз