Відбулась сімнадцята сесія Олександрійської районної ради

991d3210f28f1b3094a689433981abb8_XL

9 грудня 2022 року під головуванням голови районної ради Сергія Ракути відбулась сімнадцята сесія Олександрійської районної ради восьмого скликання. У роботі сесії взяли участь: начальник Олександрійської районної військової адміністрації Ольга Коріненко, керівник Олександрійської окружної прокуратури Артем Моргай, начальник Олександрійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Володимир Хвостов, керівники структурних підрозділів Олександрійської районної військової адміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, представники засобів масової інформації.

Перед початком розгляду проектів рішень, начальник Олександрійської РВА Ольга Коріненко та голова районної ради Сергій Ракута привітали зібрання зі святами — Міжнародним Днем волонтера, Днем Збройних Сил України та Днем місцевого самоврядування, які стоять у календарі поряд, та вручили почесні відзнаки з нагоди відповідних свят. Спецпризначенцям передали автономні обігрівачі. А сертифікати на придбання двох ліхтарів, які будуть вкрай необхідні для виконання бойових завдань, вручені Центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). Один сертифікат придбаний депутатами фракції «Слуга народу» Олександрійської районної ради, а інший — ГО «Журавель».

Першим розглянули погодження у наданні дозволу з метою геологічного вивчення піску Світловодської ділянки. Районна рада вирішила погодити надання спеціального дозволу на користування надрами.

Друге питання стосувалось підтримки тексту звернення. Олександрійська районна рада вирішила схвалити звернення Олександрійської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій.

Третє питання стосувалось інформування Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області за 9 місяців 2022 року.

Відповідну інформацію надав керівник Олександрійської окружної прокуратури Артем Моргай.

Наступне питання порядку денного — звіт голови Олександрійської районної ради Сергія Ракути, який повідомив депутатів про свою роботу та надав відповідну інформацію. Районна рада вирішила взяти до відома звіт голови районної ради.

Також районна рада розглянула питання «Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2021 року № 180 «Про районний бюджет Олександрійського району Кіровоградської області на 2022 рік». Цим рішенням рада скоригувала районний бюджет для нагальних потреб.

Рада затвердила Програму економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2023 рік. Програма розроблена з метою втілення єдиної державної політики розвитку України у 2023 році, визначення головних цілей та пріоритетів розвитку галузей матеріального виробництва, соціальної сфери, вирішення проблеми підвищення матеріального добробуту населення.

Інвестиційні проєкти, реалізація яких буде здійснюватися у 2023 році у реальному секторі економіки та інших сферах діяльності та передбачають створення робочих місць:

 • будівництво автомийки та станції технічного обслуговування Петрівська селищна рада;

 • будівництво промислового об’єкта по виробництву сухофруктів «Нота смаку», с. Олександрівське, вул. П.Кравченка, 19;

 • виробництво піролізного газу з деревини, пластику та інших відходів, екстракція мазуту з відвалів шлаку ТЕЦ, яке можна перетворити на паливо -ТОВ «Новасвіт» м. Олександрія;

 • виробництво гіпохлориту натрію з солі для знезараження питної води та стічних вод ТОВ «Новасвіт» м. Олександрія;

 • будівництво цеху по фасуванню меду ТОВ «НГК ТРЕЙД» (BEE QUEEN) м. Олександрія;

 • пілотний проєкт по виготовленню та ремонту комбайнів для шахт м. Олександрія;

 • розширення лінії для виробництва круасанів та кондитерських виробів ФОП Вялих С.А. м. Олександрія;

 • створення центру спортивного та туристичного розвитку та проведення змагань європейського рівня з мото та авто гонок ТОВ «Авто-Мото клуб «Олександрія» м. Олександрія;

 • будівництво спорт-комплексу за адресою: м. Олександрія, вул. Звенігородське шоссе, 1/2;

 • розширення спортивного залу для змагання іншими видами спорту з гостинним комплексом для проживання дітей ПП «Трейд — енергія», м. Олександрія;

 • створення центру креативної економіки «MagicPeople-cluster», м. Олександрія;

 • будівництво готельно-ресторанного комплексу за адресою: вул. Шевченка, 58а, м. Олександрія;

 • будівництво торговельного центру «Епіцентр» м. Олександрія;

 • будівництво комплексу «Макдональдс», м. Олександрія;

 • капітальний ремонт та модернізація супермаркету «АТБ» м. Олександрія;

 • впровадження ЕКО-таксі (ТОВ «Смарт Вей-еко» служба таксі-електромобілі) м. Олександрія;

 • впровадження міжнародних вантажних перевезень ФОП Франко А.О. м. Олександрія;

 • розвиток ягідництва та садівництва ФГ «Фенінк-ЕВО» м. Олександрія ;

 • впровадження зеленого туризму з будиночками на гвинтових палях, протяжністю 4 км. ФГ «Фенікс-ЕВО» (спільний проєкт з Асоціацією «УКРСАДПРОМ») м. Олександрія.

Також своїм рішенням, районна рада вирішила визначити на 2023 рік доходи районного бюджету у сумі 1 314 900 гривень, а видатки районного бюджету у сумі 1 314 900 гривень. Оборотний залишок бюджетних коштів районного бюджету у розмірі 1300 гривень, що становить 0,1 відсотка видатків загального фонду районного бюджету, визначених цим пунктом.

Також районна рада схвалила звернення Олександрійської районної ради Кіровоградської області до Верховної Ради України, Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Голові Олександрійської районної ради направити звернення Верховній Раді України, Президенту України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Скорочений текст звернення додається:

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Олександрійської районної ради Кіровоградської області

восьмого скликання

Депутати Олександрійської районної ради стурбовані порушенням прав працюючих осіб та осіб, які отримали ушкодження здоров’я при виконанні трудових обов’язків, які відбудуться після набрання чинності Закону України від 21.09.2022 № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», (далі – Закон № 2620), особливо в період дії воєнного стану та нестабільної фінансово – економічної ситуації в країні.

…Звертаємо увагу, що закон № 2620 руйнує принцип соціального діалогу та партнерства, паритетності усіх суб’єктів загальнообов’язкового державного соціального страхування в управлінні державним соціальним страхуванням. Профспілкові об’єднання, які опікуються захистом прав громадян України фактично позбавляються своєї основної функції у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Щодо ситуації по району.

Станом на 01 листопада 2022 року в Олександрійському районі Кіровоградської області кількість застрахованих складає – більше 32 тис. осіб, кількість потерпілих (членів їх сімей), яким здійснюються страхові виплати – близько 1 тис. осіб.

акон № 2620:

— суттєво обмежує права застрахованих осіб, потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, осіб з інвалідністю, позбавляє їх медичних та соціальних послуг (лікування, надання технічних засобів реабілітації, протезно – ортопедичних виробів тощо);

— ліквідує діючу систему доступності та зручності отримання послуг особами з інвалідністю, яка функціонує за принципом «єдиного вікна», як наслідок майже 200 тис. осіб з інвалідністю, з яких близько 1 тис. осіб – жителі нашого району, будуть вимушені звертатись за послугами по різних установах;

— призведе до збільшення навантаження на роботодавців в питанні виплат потерпілим на виробництві, особливо в період нестабільної фінансово – економічної ситуації;

— скасовує право працівника на лікування та реабілітацію у санаторно-курортних закладах після перенесення захворювань і травм та скасовує виплату допомоги, яку працівники отримують під час перебування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм;

— призведе до втрати контролю за використанням коштів від єдиного соціального внеску, які спрямовуються на виплати допомог, страхові виплати, тим самим перекладе частину видатків соціального страхування на Державний бюджет.

Для реалізації Закону №2620, фактично 5192 фахівців виганяють на вулицю, переважна більшість з них 3893 особи, — це вузькопрофільні фахівці з питань прийому заяв-розрахунків страхувальників щодо фінансування тимчасової непрацездатності працівників.

…З огляду на вищевикладене, просимо Вас звернутись до Верховної Ради України, керівництва Офісу Президента України та Уряду щодо порушеного питання та ініціювати внесення змін до Закону № 2620, відтермінувавши дату набрання чинності з 01 січня 2024 року (або не раніше спливу воєнного стану)». Повний текст звернення буде опубліковано на сайті Олександрійської районної ради.

Також районна рада вирішила схвалити звернення Олександрійської районної ради до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградської обласної ради, міських, селищних та сільських рад Олександрійського району щодо надання фінансової підтримки та надіслати звернення голові Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградській обласній раді, міським, селищним та сільським радам Олександрійського району.

В зверненні зазначається що під час реалізації адміністративно-територіальної реформи у 2020 році реформовано районний рівень та утворено 136 районів замість 490. З метою розмежування доходів та видатків між бюджетами районів та територіальних громад 17 вересня 2020 року внесено відповідні зміни до Бюджетного кодексу України, якими позбавлено районні бюджети реальних джерел доходів.

В умовах перехідного періоду реформування органів місцевого самоврядування виникла потреба щодо надання фінансової підтримки на забезпечення функціонування районних рад для здійснення ними повноважень, закріплених в Конституції України та чинному законодавстві, але на державному рівні це питання вирішено не в повному обсязі. Районні ради недофінансовані з державного бюджету.

Здійснення районною радою повноважень забезпечує виконавчий апарат районної ради, який утворено за рішенням ради. Виконавчий апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню районною радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування. Його структура та чисельність визначена відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи недостатність коштів державного бюджету на утримання виконавчого апарату районної ради, Олександрійська районна рада порушує клопотання щодо прийняття програми фінансової підтримки Олександрійської районної ради Кіровоградської області на 2023 рік.

Без фінансової підтримки з 1 січня 2023 року Олександрійська районна рада не матиме засобів не тільки на виконання своїх конституційних повноважень, а й на забезпечення власної діяльності, утримання мінімального апарату та оплату комунальних послуг.

Надання фінансової підтримки Олександрійській районній раді Кіровоградської області забезпечить належне фінансування виконавчого апарату районної ради та ефективне виконання повноважень, передбачених законодавством.

Рада також затвердила своїм рішенням списки присяжних суддів Онуфріївського районного суду та Світловодського міськрайонного суду.

Районна рада вирішила прийняти рішення про передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Олександрійського району до комунальної власності Приютівської територіальної громади. Цим рішенням передаватиметься зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Олександрійського району до комунальної власності Приютівської громади в особі Приютівської селищної ради таке майно:

 • автомобіль ГАЗ 31105120, 2005 року випуску;

 • диски колісні 4 шт;

 • шини R15 205/65 СordiantSnowMAX (шип) 4 шт;

 • бензин А92 у кількості 8,970 л.

Також депутати затвердили план роботи Олександрійської районної ради на 2023 рік і розглянули питання «Різне».

Також наприкінці сесії надійшла пропозиція депутата Олега Берсименка про необхідність увічнити пам’ять одного з видатних борців за Незалежність України Степана Бандери. Та направити відповідне звернення щодо найменування однієї з вулиць міста Олександрії ім’ям Степана Бандери. Відповідну пропозицію голосуванням підтримала більшість депутатів.

Прочитано 77 раз