Відбулася дванадцята сесія Олександрійської районної ради

DSCN9668

 

21 січня 2022 року  у залі засідань районної ради відбулося пленарне засідання дванадцятої сесії Олександрійської районної ради восьмого скликання під головуванням голови районної ради Сергія Ракути. 

Депутати Олександрійської районної ради розглянули на пленарному засіданні п’ять питань, серед яких були питання, що впливають на бюджет району, підтримку місцевих органів влади та співробітництво між громадами району.

Голова Олександрійської районної державної адміністрації Ольга Коріненко звітувала про виконання програми економічного і соціального розвитку району за 2021 рік. А також щодо виконання делегованих повноважень.

Діяльність райдержадміністрацій та її структурних підрозділів була спрямована на виконання програми економічного і соціального розвитку район, виконання бюджету району, повноважень в сферах соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури та інших.

Протягом 2021 року Олександрійською районною державною адміністрацією забезпечено умови для звернення громадян в письмовому вигляді, на особистих та особистих виїзних прийомах, шляхом здійснення телефонного дзвінка, використання електронної пошти. Запроваджено автоматизовану програму «Звернення громадян».

До районної державної адміністрації за 2021 рік надійшло 892 звернення громадян. Позитивно вирішено — 466, роз`яснено — 426 питань. Всі звернення розглянуто в терміни встановлені чинним законодавством.

Найбільша кількість звернень надійшла з питань соціального захисту — 607, транспорту і зв’язку – 73, охорони здоров’я – 42, аграрної політики і земельних відносин – 27, праці та заробітної плати – 24, комунального господарства – 13, інші -46.

Протягом 2021 року відповідно до розпоряджень голови Олександрійської районної державної адміністрації, що стосуються перевірок стану здійснення делегованих повноважень було перевірено три територіальні громади: Пантаївську, Великоандрусівську та Онуфріївську. Перевірка проводилася в розрізі делегованих повноважень у галузі бюджету і фінансів, у сфері статистичного обліку громадян, які постійно або тимчасово проживають на підвідомчій території, у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, у сфері освіти та соціального захисту населення, у частині контролю за здійсненням інвестиційної діяльності та дотриманням цін і тарифів, житлово-комунального господарства, розгляду звернень громадян.

Утворено Координаційну раду з питань учасників бойових дій на території України та інших держав, з метою налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості щодо комплексного вирішення проблем та соціального захисту учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, учасників бойових дій на території інших держав.

Реалізовані різнопланові заходи на виконання Угоди про співпрацю райдержадміністрації з Олександрійською районною організацією ветеранів України, предметом якої є розробка і практична реалізація спільних проектів та соціальному захисту ветеранів.

Проведено заходи під головуванням голови районної державної адміністрації щодо відзначення Дня Державного Прапора та 30-ї річниці незалежності України, Дня захисників та захисниць України, Дня Гідності та Свободи, дня вшанування Героїв Небесної Сотні та усіх українських воїнів, які захищали кордони нашої держави на Сході. Забезпечено створення центрів масової вакцинації та пунктів щеплення.

Створено районну робочу групу з перевірки дотримання протиепідемічних заходів на території району. Всього перевірено 147 об’єктів.

За результатами перевірок складено 14 протоколів та притягнуто працівників до адміністративної відповідальності за порушення протиепідемічних вимог.

Як зазначено у звіті голови Олександрійської РДА, Олександрійський район має розширене сільськогосподарське виробництво. Сільськогосподарські угіддя займають 350 тис.га (63 % загальної території району), рілля — 304 тис.га, що свідчить про високий рівень агропромислового освоєння земель. Провідне місце в структурі сільського господарства належить рослинництву. Перевага надається вирощуванню зернових культур (озима пшениця, ячмінь, кукурудза, зернобобові, гречка, просо тощо) та технічних культур (соняшник, озимий ріпак та цукровий буряк).

Всього під урожай 2021 року посіяно озимих зернових культур — 93370 га, в тому числі: пшениці — 80604 га, ячменю — 12181 га, жита — 585 га, крім того ріпаку — 10247 га. Підживлення озимих зернових проведено на площі — 93370 га. Площі посівів ранніх культур під урожай 2021 року склали 65840 га. У 2021 році по всіх категоріях господарств у галузі рослинництва обсяг виробництва зерна склав — 759587 т. Валовий збір сільськогосподарських культур у 2021 році склав по озимій пшениці 388738 т при урожайності 50,9 ц/га.

На тваринницьку галузь припадає майже третина виробництва валового продукту сільського господарства, основним виробником якого є МТК «Петриківське молоко». Основою розвитку тваринництва є розведення великої рогатої худоби, свиней. Головним напрямком тваринництва у районі є виробництво молока та м’яса.

Одночасно зі збиранням аграріями Олександрійського району, за оперативною інформацією, посіяно озимих сільськогосподарських культур під урожай 2022 року: озимої пшениці – 81164 га, озимого ячменю – 11972 га, озимого жита – 485 га, озимого ріпаку – 9375 га.

В структуру промислового комплексу Олександрійського району входить 1603 підприємства різних форм власності, з яких 118 підприємств займають найвищу питому вагу у виробництві. Найбільші підприємства промислового комплексу знаходяться на територіях Олександрійської та Світловодської територіальних громад. По останнім статистичним даним, за 9 місяців 2021 року, обсяг реалізованої продукції складає: по м. Олександрія – 2409901,6 тис. грн, що дорівнює 7,5 % до всієї реалізованої продукції по Кіровоградській області; по м. Світловодськ- 6803718,0 тис. грн., що дорівнює 21,1 % до всієї реалізованої продукції по Кіровоградській області.

На постійній основі в умовах сьогодення, підприємствами району здійснюється розширення асортименту та випуску нових видів продукції з урахуванням попиту споживачів.

Виробництво електричної енергії в районі здійснює філія «Кременчуцька гідроелектростанція» ПрАТ «Укргідроенерго» — гідроелектростанція на р. Дніпро у м. Світловодськ. Встановлена потужність 639 МВт.

Розвивається альтернативна енергетика, впродовж останніх років реалізовано ряд проектів з будівництва сонячних електростанцій на територіях Онуфріївської, Приютівської, Світловодської громад. Найбільша сонячна електростанція СЕС «Морозівська», на території Приютівської селищної ради, встановлена потужність 80 МВт.

Підприємства району та представники органів влади є постійними учасниками виставок, форумів, дискусій, навчань, де мають змогу і презентувати свою продукцію, і перейняти досвід. Починаючи з 2013 року, представники району є активними учасниками Міжнародної агропромислової виставки «АГРОЕКСПО. В вересні 2021 року на виставці «АгроЕкспо-2021» багатий інвестиційний потенціал Олександрійського району був представлений продукцією передових виробників: ТОВ «Агровіста», ТОВ «Агро Степ», ТОВ «Зернарі», ТОВ «Олександрійський цукровий завод», ТОВ «Оконіка», ТОВ «Арантех», ТОВ «Хімвіскпром», ТОВ НВФ «Системи внутрішнього управління», ТОВ «Агропродснек», ФГ «Олександрівське». Також представлені крафтові вироби та вироби народного промисли територіальних громад району.

Окремо слід відзначити 2 проекти, реалізація яких розпочата та триває за підтримки народного депутата України О. Довгого, це: реконструкцiя інфекційного відділення ЦРЛ в м.Світловодськ, Кіровоградська область (коригування). Кошторисна вартість 7 308 467,00 грн. Станом на сьогодні на реалізацію проекту спрямовано майже 5 млн. грн., залишок коштів очікується у поточному році; реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Світловодської міської ради Кіровоградської області по вул. Труда, 86, смт Власівка м. Світловодськ Кіровоградської області. Кошторисна вартість 25 761 111,00 грн. Станом на сьогодні на реалізацію проекту спрямовано більше 20 млн. грн., залишок коштів очікується у поточному році.

Також, за підтримки народного депутата України О. Воронька на території Петріської селищної ради в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» офіцер громади отримав новий кросовер «RenaultDuster».

Також, райдержадміністрацією проведено відповідну роботу та визначено найважливіші інвестиційні та інфраструктурні проєкти, реалізацію яких передбачалось здійснювати у 2021 році, дані проєкти включені в Програму економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2021 рік.

Районна державна адміністрація постійно бере активну участь у роботі з розвитку туризму та ствоерня привабливості туристичних маршрутів. У районі запроваджено піший та автобусний тур вихідного дня, який є краєзнавчо-туристичним і рекреаційним маршрутом «Енергетичні місця Олександрії-Березівки-Приютівки». Тур охоплює територію двох громад і складається з десятків локацій протяжністю більше 25 кілометрів. Локації розташовані на території Олександрійської міської ради та Приютівської селищної ради. На території Олександрійського району у Приютівській громаді діє 3 сільські «зелені» садиби. У Новопразькій громаді працює майстерня-музей, яка створена майстринею соломкоплетіння Світланою Пісковою.

На території Петрівської громади працює туристичний комплекс Садиба «Country Club». Попельнастівська громада пропонує туристам взаємодію через культурно-освітній центр «Толока», що складається з музейної території, галереї, кінозалу, бібліотеки, квест-кімнати. На території Попельнастіської сільської ради діє рекреаційно-пізнавальний туристичний маршрут «Попельнасте — степова перлина», тривалістю – 5-6 годин. Довжина маршруту – 21 км.

Туристичний маршрут в Онуфріївській громаді проходить населеними пунктами Павлиш – Онуфріївка – Попівка – Млинок – Успенка – Куцеволівка – Деріївка. Маршрут розрахований на дві доби з відвідуванням визначних місць Онуфріївщини та відпочинком на одній із туристичних баз Дніпродзержинського водосховища.

У місті Світловодськ діють три туристичні маршрути: «Місця бойової слави Світловодська»; «Кременчуцька ГЕС: від початку будівництва — до наших днів»; «Подорож вулицями історичного середмістя». До послуг туристів – бази відпочинку, а також можливість побувати в національному заповіднику «Білецьківські плавні». До послуг відпочивальників — подорожі на яхтах під парусом з відвіданням безлюдних островів та ландшафтного заповідника «Гора Пивиха».

Щодо питання зайнятості населення, Олександрійська РДА тримає на постійному контролі питання погашення заборгованості із заробітної плати, детінізації відносин у сфері оплати праці та виплати заробітної плати у розмірі не меншому за передбачений законодавством рівень.

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів населення Олександрійського району в 2021 році проведено 4 засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та 4 засідання районної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Відповідно до проведеного аналізу показників ринку праці по Олександрійському району станом на 01.01.2022 спостерігається така тенденція: працевлаштовано на вільні та новостворені робочі місця 725 чоловік, що у порівнянні з попереднім періодом на 3,8 % менше; рівень працевлаштування безробітних складає 36,3 %, що у порівнянні з попереднім періодом на 8,3% більше; кількість громадян, які були охоплені професійним навчанням та перенавчанням становить 118 чол., що у порівнянні з попереднім періодом на 25,5 % більше.

З початку 2021 року доходи населення за рахунок державної допомоги, пільг, субсидій та інших компенсаційних виплат склали 244,1 млн. грн.

Станом на 01.01.2022 на обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації значиться 5888 отримувачів усіх видів державних соціальних допомог. В 2021 році забезпечено своєчасну виплату усіх видів соціальних допомог на загальну суму 143136,6 тис. грн.

Станом на 01.01.2022 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 18624 особи.

З початку 2021 року пільгу у готівковій формі перераховано на філію Кіровоградської дирекції АТ «Укрпошта» та банківські установи 1926 домогосподарствам на суму 13573,8 тис.грн., у безготівковій формі спочатку 2021 року нараховано 1766 домогосподарствам на суму 7325,4 тис.грн. Житлову субсидію у готівковій формі перераховано на філію Кіровоградської дирекції АТ «Укрпошта» та банківські установи 7131 домогосподарству на суму 76806,1 тис.грн., у безготівковій формі спочатку 2021 року нараховано 323 домогосподарствам на суму 1779,3 тис.грн.

Олександрійська РДА здійснює підтримку учасників антитерористичної Операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб. В Олександрійському районі налічується 950 учасників АТО, з них: 22 члени сім’ї загиблого військовослужбовця» та 28 осіб з інвалідністю внаслідок війни. З початку проведення антитерористичної операції на території району 15 загиблих учасників АТО.

В 2021 році до Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулося 150 учасників АТО, яким надано послуги адвоката, 92 особам надано консультативні послуги.

У загальноосвітніх навчальних закладах району діти учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням. Послугу із психологічної реабілітації отримали 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО та 16 учасників бойових дій.

П’ять осіб з числа учасників АТО отримали послугу професійної адаптації та отримали свідоцтва про закінчення навчання за професією водій відповідної категорії, договір укладено з автошколою «Аграрник»

Станом на 1 січня 2022 року послуги сімейного відпочинку отримали 25 сімей: 23 сім’ї учасників антитерористичної операції (43 дорослих + 19 дітей) та 2 сім’ї – члени родини загиблих учасників АТО (3 дорослих). Використання коштів на сімейний відпочинок становить 295,6 тис.грн. Відсоток використання коштів – 99,9%. Матеріальна підтримка учасників АТО здійснюється також сільськими та селищними радами. Для вирішення соціально-побутових потреб в 2021 році надано матеріальну допомогу 444 учасникам АТО на суму 625,8 тис. грн.

Також голова РДА висвітлила і інші сторони діяльності адміністрації щодо виконання програми економічного та соціального розвитку та делегованих повноважень, що викладені в оприлюдненому звіті, з текстом якого можна ознайомитись на сайті районної ради. Депутати затвердили відповідний звіт.

Про звіт щодо виконання районної програми підтримки місцевих органів виконавчої влади з питань реалізації ними делегованих і владних повноважень у Олександрійському районі на 2019-2021 роки та про районну програму підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2022-2024 роки доповідала Лілія Чернишова — начальник фінансового відділу районної державної адміністрації. За інформацією звіту, всього на виконання програми підтримки за три роки спрямовано 1 236 790,00 грн для підтримки здійснення основних функцій місцевими органами виконавчої влади.

Лілія Чернишова — начальник фінансового відділу районної державної адміністрації, також доповідала про проект рішення районної ради про внесення змін до районного бюджету. Проєкт передбачає збільшення видатків загального фонду районного бюджету на 2022 рік на загальну суму 556000,00 гривень. Відбуваються зміни також у розподілі на 2022 рік міжбюджетних трансфертів. А також затверджується розподіл витрат районного бюджету на реалізацію районних програм у 2022 році.

Голова постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності діяльності рухів, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою Любов Замкова, представила проект тексту Меморандуму про співробітництво та партнерство між Олександрійською районною радою та територіальними громадами Олександрійського району Кіровоградської області.

Як зазначено у тексті Меморандуму, він охоплює співпрацю громад району із зазначених питань:

соціально-економічний розвиток району шляхом залучення інвестицій, грантів, міжнародної технічної допомоги, розробка стратегії розвитку району;

координація співпраці громад у рамках Закону України «Про співробітництво територіальних громад»; з

дійснення координації роботи та надання методичної допомоги сільським, селищним, міським радам;

координація підрозділів для подолання наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій;

захист навколишнього природного середовища, розвиток рекреаційного потенціалу території району, вжиття природоохоронних заходів за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища;

прийняття рішень щодо організації та утилізації твердих побутових відходів на території району;

вирішення питань щодо водопостачання та водовідведення на території району. проведення культурних та спортивно-масових заходів на території району, розвиток туризму та спорту, туристично-відпочинкових можливостей району.

З метою практичної реалізації домовленостей щодо започаткування співробітництва та партнерства, учасники Меморандуму:

проведуть консультації щодо визначення сфер та форм співробітництва учасників партнерства; створять спільну робочу групу з розробки пропозицій щодо етапів розвитку партнерства, перспективних сфер підготовки проєктів регіонального розвитку в інтересах суб’єктів партнерства; залучатимуть до обговорення найбільш важливих рішень та проєктів, які готуватимуться в рамках партнерства, жителів територіальних громад Олександрійського району Кіровоградської області; здійснюватимуть необхідні кроки для неформального обміну досвіду в межах партнерства між депутатами обласної, районної та місцевих рад, працівниками виконавчих органів, бюджетних установ та організацій, дітей та молоді.

Депутати районної ради прийняли відповідні рішення зі згаданих проектів.

DSCN9621 DSCN9624 DSCN9655 DSCN9635 DSCN9674

Прочитано 50 раз